Paterson'da 2 Lisede Helal Food

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Paterson kentinde 2 Lisede helal food verilmeye başlandı. Belediye Başkanı Andre Sayegh'in duyurduğu helal yemek dağıtımı basına tanıtıldı.

Paterson'da 2 Lisede Helal Food
26 Şubat 2019 - 20:23 - Güncelleme: 27 Şubat 2019 - 07:43

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Paterson kentinde Müslüman nüfusu her geçen gün artıyor. Küçük Türkiye olarak bilinen Paterson'da artık liselerde helal yemekte verilecek. 2 Türk Belediye Başkan yardımcısının görev yaptığı Paterson'da 10 yıldır Müslümanların okullarda helal yemek isteği nihayet gerçekleşti. Andre Sayegh'in girişimleri ile en fazla Müslüman öğrencinin olduğu 2 okulda başlatılan helal yemek uygulaması basına tanıtıldı.

Başkan Sayegh John F. Kennedy High School 'da yaptığı açıklamada "Paterson'da eğitim veren iki okulda helal yemek servisi yapacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bazı öğrenciler daha önce okulda yemek yemiyorlardı. Artık yemek helal food veriliyor." dedi.

ABDPOST.COM editörü Feride Çetiner'e konuşan Patersonlı Türk Vildan Çelikel başkanla bir çok projede çalıştığını dile getirerek, "6th ward'da oturuyoruz. İşyerimizde orada o nedenle Abdulaziz ve Andre ile değişik konularda destek verdik. Andre'nin Paterson için bir şans olduğunu bildiğimizden seçilmesi için çok çalıştık. Hayırlı işler yapınca bizde seviniyoruz. Bu projenin diğer okullara da yaygınlaşmasını istiyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum