• Reklam

Paterson'da Corona Vakaları Rekor Kırdı

Amerika Birleşik Devletleri'nde en fazla Türk'ün yaşadığı New Jersey eyaletine bağlı Paterson kentinde günlük Covid-19 vakalarında yeni bir rekor kırıldı Belediye yetkilileri Pazar günü 301 yeni vaka bildirdi. Bir önceki gün 285 olarak kayıtlara geçmişti.

Reklam
Paterson'da Corona Vakaları Rekor Kırdı
01 Aralık 2020 - 21:04
Reklam
Reklam


“Paterson'daki vaka sayısı tırmanmaya devam ediyor; Sosyal mesafeye dikkat etmeyenlerin çoğunlukta olduğu Paterson'da vaka sayıları bir önceki güne göre 16 kişi arttı. 
 
Heath yetkilileri, koronavirüsün ikinci dalgasının birincisinden daha kötü olacağını tahmin etmişti. Nisan ayında, salgının ilk dalgası sırasında, Paterson'ın en yüksek günlük vaka sayısı 262 idi.

Pandeminin başlangıcından bu yana Paterson'da 355 kişi Covid-19'dan öldü.

Belediye yetkilileri, virüsün bulaşmasını azaltmak için testleri arttırdı.

Barlarda ve gece kulüplerinde gece geç saatlerde toplanmalarını engellemek için  gece yarısı da sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Ancak bu, Paterson'ın çeşitli yerlerinde mesai sonrası partilerin devam ettiği gözleniyor.

Meclis üyesi Luis Velez, Pazar sabahı erken saatlerde 321 Market Street'te düzenlenen düğünde yaklaşık 50 kişiye virüs yayıldığını belirtti. Polis, olay yerine gelerek düğüne katılanlara ceza kesti. 

500'den Fazla Türk Hayatını Kaybetti

Resmi olmayan sonuçları değerlendiren cenaze şirketleri 500'den fazla Türk asıllı Amerikalının Corona virüs salgınından dolayı vefat ettiğini belirerek "Salgının başladığı Ocak ayından bugüne kadar New York ve New Jersey'de 500'den fazla Türk hayatını kaybetti. Bunların bir kısmı ismini açıklamak istemiyor. Bir çoğunun yakınları işletme sahibi. Corona'dan adı çıkınca o işyerine gelen müşteri sayısı hızla düşüyor. O nedenle çoğu sessiz sedasız defnediliyor. Haber olmasını bile istemiyorlar." diye konuştu.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com