Paterson’da Ramazan Feneri

Paterson'da Ramazan Feneri

Amerika Birleşik Devletleri'nde 3. kez Ramazan Ayı boyunca bir kentte Ramazan Feneri geceyi aydınlatacak. New Jersey eyaletine bağlı Paterson kentinde Müslümanların Ramazan ayı boyunca geceleri Ramazan Mahyasına benzer ve daha çok Arap ülkelerinde görülen Fenere tekrar izin verildi.

14 Mayıs 2018 - 22:49

Paterson Parkta açılan 17 metrelik Ramazan Feneri  Ramazan ayı boyunca akşamları ışıl ışıl aydınlatacak. Passaic County İslam Merkezi imamı Muhammed Qatanani “Kur'an Ramazan ayında indirilmeye başlandı. Bu ay bizim için çok özel” dedi.

Qatanani kentin çeşitli etnik topluluklar arasında birlik çağrısında bulundu. Fenerin açılışında konuşan Qatanani “Hepimiz bir aileyiz” sloganıyla yaptığı çağrıda Ramazan boyunca bir çok camide hayırseverler tarafından iftar yemeği verileceğini belirtti.

Parkta toplanan 100 kişilik gruba seslenen Qatanani Trump'ın azınlıklara karşı söylemlerini eleştirdi. Müslümanlar Amerika Birleşik Devletleri'nin seyahat yasağını ve Müslümanlara uygulanan ayırımcılığı protesto etti.

New Jersey'in Clifton ve Union City kentlerinde de Ramazan Mubarak pankartları çeşitli caddelere asılacağı öğrenildi.

Kentlerde bir çok hayırsever iftar için bağış yapmaya devam ediyor. Organizatörler bağışlanan gıdalar değerinde 1000 dolardan fazla olduğu tahmin edilmektedir, " dedi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bazı Müslüman grupların yarın oruca başlayacağı öğrenildi. Türkler ile beraber hareket eden Müslümanlar ise 16 Mayıs'ta oruca başlayacak.

2018/05/2018-05-14-23-13-25.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of Country
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of...
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları