Paterson’da Türk Günü Yürüyüşü

Paterson'da Türk Günü Yürüyüşü

Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan ve 63 derneğin oluşturduğu çatı kuruluş Türk Amerikan Dernekleri Fedarasyonu 13. Türk Günü Yürüyüşü etkinlikleri devam ediyor. Geçen hafta New Jersey'in Paterson ve Clifton kentinde başlattıkları Bayrak çekim töreninin ardından bu haftada Paterson'da Türk Günü Şenliği vardı.

06 Mayıs 2018 - 20:57

Şenlikte konuşan Paterson Belediye Başkanı Jane E. Williams-Warren Muhteşem bir hafta geçirdiklerini dile getirerek "Geçen haftada bayrak çekim töreni vardı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

Paterson-Clifton Türk-Amerikan Günü Yürüyüşü ve Festivali Derneği ile Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından organize edilen 13. Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Paterson şehrindeki Main Sokağı ile Madison Caddesi’nin kesiştiği noktada başladı ve Clifton Parka kadar devam etti.

Yakın eyalet ve şehirlerden gelen kalabalık Türk toplumu üyeleri, park alanında kurulan stantlarda, çiğ köfteden baklavaya, döner kebaptan sarmaya kadar Türk mutfağı ürünlerinden satın alma imkanı buldular.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Turan Aydin
    6 ay önce
    Sadece Njs de Turkler yasamiyor. Neden duzgun bir tanitim yapilmiyor. Belirlenen tarihi daha onceden derneklere bildirselerdi. Emin olun bizlerde Long Is***d dan kalkar gelirdik. Daha onceden herkesimi bilgilendirin. Birlik beraberlik bu sekilde olur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with this forecast timeline
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with...
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı