Paterson’da Uyuşturucu Satıcısı Polis Çıktı

Paterson'da Uyuşturucu Satıcısı Polis Çıktı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde bir polis memuru Polis aracında uyuşturucu satarken yakalandı. Bir süredir FBI tarafından takip edilen Polis memuru bir sokakta Kokain satarken suç üstü yapıldı. Polis aracında Eroin, kokain, marihuana ve uyuşturucu ele geçirildi.

21 Nisan 2018 - 22:54

New Jersey Başsavcısı Craig Carpenito bürosundan yapılan açıklamada, Geçen yıl bir ihbar sonucu Paterson'da görev yapan Polis Memuru Ruben McAusland Ekim 2017 ile Nisan 2018 arasında takibe aldı. McAusland'ın New York ve New Jersey başta olmak üzere çevre eyaletlerde Polis aracı ve Polis kokartlı özel aracında uyuşturucu dağıtımı yaptığını tespit etti. 

McAusland'ı takip eden FBI ekipleri, Ekim 2017'de 35 gram esrar, 48 gram eroin, 31 gram kokain ve 31 gram kokain satın aldı.

Takibi sürdüren FBI ajanları, Kasım 2017 ve Ocak 2018 arasında iki hafta boyunca bir kilo marihuana satın alırken ilk parti için 2.500 dolar, ikinci parti mal için 2.400 dolar ödedi.

24 Ocak 2018'de McAusland'ın ikinci ot ağırlığını sattığını tespit eden FBI ajanları Uyuşturucu satıcısı Polis memurunun daha büyük parti mal bulabileceğini dile getirdiğini de kaydetti.

Bundan sonra 2 ay boyunca farklı FBI ajanlarına uyuşturucu satan Polis memuru McAusland'a operasyon dün yapıldı. Ausland'ın bazı uyuştucu satıcılarının cezalarını sildiğini de ortaya çıkaran FBI ajanları bunun için rüşvet aldığını tespit etti.

Paterson Polis Direktörü Jerry Speziale, bu konuda bir açıklama yapmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Relentless California wildfires leave 82 dead, almost 700 unaccounted for
Relentless California wildfires leave 82 dead, almost 700 unaccounted...
3 dead, including police officer, after shooting on Chicago's South Side: Authorities
3 dead, including police officer, after shooting on Chicago's South...