Pensilvanya’da Theresa Murray Müslüman Oldu

Pensilvanya'da Theresa Murray Müslüman Oldu

Amerika Birleşik Devletleri'nin Pensilvanya eyaletine bağlı Levittown kentinde yaşayan Demi Theresa Murray Müslüman oldu. Kentte bulunan Tamca Yunus Emre Camii'ne giderek kelime-i şehadet getiren Murray, ardından Pakistanlı eşiyle nikah kıydı.

29 Mart 2019 - 22:48 - Güncelleme: 29 Mart 2019 - 23:07

 İtalyan asıllı Amerikan vatandaşı Murray, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olduktan sonra Pakistan asıllı Müslüman Amerikalı Malik Faiz ile nikahları kıyıldı.

Levittown Tamca Yunus Emre Camii'nde düzenlenen ihtida merasimiyle Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan 23 yaşındaki Murray, kendi arzusuyla Müslüman olduğunu açıkladı. Murray, İslam'ı araştırdığını ve İngilizce yazılımlı Kur'an-ı Kerim okuduğunu, eşinin de Müslüman olması dolasıyla Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Murray, "Müslüman olan Malik Faiz'le tanıştıktan sonra, her konuda yardım istedim ve büyük bir heyecanla Tamca Yunus Emre Camii'ne geldim, Elhamdülillah Müslümanım" dedi.

Tamca Yunus Emre Camii İmamı Murtaza Trabzonlu ise "Bugün bir hanım kardeşimiz İslamı kabul ederek din kardeşimiz oldu. Ardından nikahlarını kıydık. Hayatını anlamlandırmak isteyene, hidayet nasip eden Allah her şeye kadirdir. Allah kabul eylesin, kardeşlerimizi mutlu ve mesut eylesin.


2019/03/2019-03-29-23-02-42.jpg
2019/03/2019-03-29-23-02-44.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Indy Eleven Futbol Takımının Sahibi: Ersal Özdemir
Indy Eleven Futbol Takımının Sahibi: Ersal Özdemir
Dead teen's family says apology not strong enough
Dead teen's family says apology not strong enough