• Reklam
Reklam

Philadelphia'da 1 Günde 11 Silahlı Saldırı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia kentinde son 24 saat içinde meydana gelen 11 silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken, biri çocuk 11 kişi yaralandı. İbrahim Durhat bildirdi.

Reklam
Philadelphia'da 1 Günde 11 Silahlı Saldırı
11 Nisan 2021 - 21:16 - Güncelleme: 11 Nisan 2021 - 22:15
  • Reklam
Geceye damgasını vuran ilk saldırı 22.00 civarında North Philadelphia'daki North 13th ve York sokaklarında meydana geldi. Henüz nereden geldiği belli olmayan mermi, 10 yaşındaki çocuğun kolundan girip midesini sıyırdığı tespit edildi.

Hastaneye kaldırılan çocuğun tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Polis, olay yeri yakınlarında bulduğu silahı balistik incelemeye gönderdi. Saldırgan tespit edilemedi.

West Oak Lane bölümünde ise aynı saatlerde 35 yaşındaki bir erkek başından vuruldu. Philadelphia'da yaşayanlar bu yıl şimdiye kadar çok sayıda silahlı saldırı olmasından endişe duyduğunu dile getirdi.

Germantown'dan Rocio Rozieo, "Bazen arkadaşlarımla oynamak için dışarı çıkmaya korkuyorum. Artık güvenli değil" dedi.

Hunting Park'tan Kareem Singletary, "Kötü. İnsanların her gün buna alışması gibi." Dedi.

Polis, Cumartesi gecesi şehrin Olney bölümünde , Front ve Champlost caddeleri yakınında, çifte silahlı saldırı olduğunu bildirdi .

Yetkililer, 20 yaşındaki bir adamın vurularak öldürüldüğünü ve 22 yaşındaki kadının hastaneye gönderildiğini ve durumunun kritik olduğunu söyledi.

Kuzey Philadelphia'daki W.Dauphin Caddesi'nin 2000 bloğunda gece yarısı civarında, 24 yaşındaki bir adam başından ve gövdesinin vurularak öldürüldü.

İki saat sonra, 32 yaşındaki bir adam, Kuzey Philadelphia'daki West Toronto Caddesi'nin 2200 bloğunda vurulmuş olarak bulundu.

Kimliği öğrenilemeyen yaralının, durumunun kritik olduğu öğrenildi.

 Cumartesi günü saat 4'te Güney 4. Cadde'nin 1400 bloğundaki dükkanda 19 yaşındaki bir genç silahla vurularak yaralandı.

Ridge Bulvarı'nın 2100 bloğunda sabah 6:45 civarında, 21-33 yaşları arasında değişen 3 kişi silahlı saldırıya uğradı. Şahıslar hastaneye kaldırıldı.

Aynı saatlerde 26 yaşındaki bir şahıs kentin doğu yakasında silahla vurulmuş olarak bulundu. Şahıs ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Philadelphia Polis yetkilisi Danielle Outlaw, "Yerel eyalet federal kuruluşlarımızın birlikte çalışarak şiddet olaylarını durdurabiliriz." dedi.

Avukat Jennifer Arbittier Williams ve Komisyon Üyesi Outlaw , Güvenli Sokaklar Görev Gücü'ne daha fazla FBI ajanı eklemek gibi yeni bir federal girişim başlatarak şiddeti durdurabiliriz. Ancak yerel şiddet karşıtı savunucular, şehrin bazı erken girişim önleme kaynaklarına ihtiyacı olduğunu söylüyor." diye konuştu.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com