• Reklam

Prof. Bahar Uslu, Tıp Öğrencileri ile Buluştu

Tıbbi embriyoloji ve histoloji uzmanı ve üreme tıbbı laboratuvarları için ekipman tasarımcısı olan Prof. Dr. Bahar Uslu Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp Fakültesi öğrencileriyle online bir araya geldi. Amerika Birleşik Devletleri'nde Quinnipiac Üniversitesi Frank H. Netter Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahar Uslu Embriyolojide gelişmeler ve Yurdışında Hekimlik konusu üzerine konferans verdi.

Reklam
Prof. Bahar Uslu, Tıp Öğrencileri ile Buluştu
09 Ocak 2021 - 21:21 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 21:47
Reklam
Reklam

Önceki gün sosyal medya platfromu üzerinden, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gören 100'den fazla öğrenci ile bir araya gelen Prof. Dr. Bahar Uslu, yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Daha sonra öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Prof. Dr. Bahar Uslu, yurtdışında hekimlik, yaşam tarzı ve embriyoloji konuları ile ilgili soruları yanıtladı.

Özellikle ABD ve Türkiye'deki Tıp Fakülteleri ve uzmanlıktaki farklar, tüp bebek gelişmeleri üzerinde detaylar veren Prof. Dr. Uslu, öğrencilere gelecek için ilham kaynağı oldu.

Aynı zamanda Tıp Literatüründe "Uslu Yöntemi" ile adından söz ettiren Prof. Dr. Bahar Uslu, öğrenciler için rol model oldu. AYBUTİK'in AR-GE başkanı Altuğ Yıldırım, çok keyifli bir dakikalar geçirdiklerini belirterek "Çok faydalı, bakış açımızı ve vizyonumuz geliştiren bilgiler öğrendik. Arkadaşlarda Bahar hocamızın gelecek için ilham kaynağı olduğu vurguladılar. Önümüzdeki dönemlerde yine Bahar hocamızı dinlemeyi ve onun ile birlikte başka konferanslarda da tekrardan görüşmeyi çok isteriz. Bize büyük kazanımlar sağladı. Her zaman takip edeceğiz, onun izinde gideceğimiz, başarısıyla gururlandığımız bir bilim insanı." diye konuştu.

Prof. Dr. Bahar Uslu ise "Saatin kaç olduğunun ne önemi var? Türk tıp öğrenciler birliği saatlerce beni incelemiş; yayınlarımı, röportajlarımı okumuş, sorularıyla terlettiler. Zevkle buluştum iyi ki hevesli idealist gençlerimiz var." dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com