• Reklam

Prof. Bahar Uslu'ya En İyi Eğitimci Ödülü

Uzun süredir Amerika Birleşik Devletleri'nde akademik çalışmalarını sürdüren, Uslu tekniği ile Tıp literatürüne adını yazdıran Prof. Dr. Bahar Uslu, bu kez en iyi eğitimci ödülüne aday gösterildi.

Reklam
Prof. Bahar Uslu'ya En İyi Eğitimci Ödülü
06 Nisan 2021 - 21:57
  • Reklam
Quinnipiac Üniversitesi Frank H. Netter MD School of Medicine Fakültesinde bilimsel çalışmalarını sürdüren, Prof. Dr. Bahar Uslu, Üniversitenin komitesi tarafından Olağanüstü Profesör Eğtimci ödülüne aday gösterildi.

Dr. Uslu bir hekim-bilim adamı ve vizyon sahibi bir eğitimci olduğuna dikkat çeken adaylık bildirisinde, "Öğretim çabalarında, mevcut tıp öğrencilerinin gelecekte ne tür zorluklarla karşılaşacağını kendi kendine sorar gibi öğrencilerine öğretiyor.  Bir düşünceden yola çıkarak  "Uluslararası Geleceğin Tıbbi Öncüleri Kongresi"ni düzenledi.

Bu konferansın başkanı olarak, çeşitli tıbbi alanlarda uzman otuz lideri onlardan düşüncelerini geleceğe, yirmi yıl ileriye yansıtmalarını ve izleyicilere kendi alanlarında olmasını bekledikleri değişiklikleri anlatmalarını istedi.  Bu benzersiz aktivite sonucu şüphesiz Quinnipiac'ın tıp öğrencileri için olağanüstü öğretim materyalleri için bir temel oluşturacaktır.  Yirmi yılı aşkın bir süredir tıp fakültesine öğretmenlik yapıyorum ve bu kadar harika bir fikri olan ve hemen harekete geçen hiç kimseyle karşılaşmadım.  Geçen yıl gerçekleşen etkinlikte, Prof. Dr. Bahar Uslu, öğrencilerle olan etkileşimlerinde son derece destekleyici bir öğretmen ve akıl hocasıdır." dedi.

Öğrenciler onun hakkında: "Dr. Uslu, ondan bir şeyler öğrenmeyi heyecanlandıran bir yeteneğe sahip. Anahtar noktaların ve kavramların vurulduğundan emin olmakta iyidir. Bizi eleştirel düşünmeye iten bir özelliği var. Özetle, Dr. Uslu'nun bilgisi, yaratıcılığı, organizasyon becerileri, tutkusu ve öğrencilerle ve meslektaşlarıyla olan mükemmel ilişkisi, onu seçkin bir eğitimci yönüyle bu ödüle layık biri." diye yazdılar.

Prof.Dr. Uslu, ödüle aday olduğunu duyunca "Ne kadar sansliyim, "Olağanüstü Eğitimci Profesör Ödülü"ne aday gosterilmek bence en az o ödülü bu eşsiz cümlelerle almak kadar eşit değerde." şeklinde yorum yaptı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Dr. Halil Su
    2 hafta önce
    Bahar hoca ile Adana'da karşılaşmıştık. Neden böyle vizyonu geniş insanlar Türkiye'de durmaz diye düşünürken, Uslu yöntemini gazetelerde görmüştü.
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com