• Reklam

Putin Erdoğan'ı kutladı, Duma'dan açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçilmesiyle ilgili Rusya'dan bir açıklama da Duma'nın Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy'den geldi. Slutskiy, Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin Suriye barış süreci dahil olmak üzere Rusya ve Türkiye’nin işbirliğinin kilit konularında öngörülebilirliği sağlayacağını söyledi.

Reklam
Putin Erdoğan'ı kutladı, Duma'dan açıklama
26 Haziran 2018 - 20:08
Reklam
Reklam

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti.

Telefonla görüştüler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda görüştüler. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Rusya Federasyonu Başkanı Putin, 24 Haziran seçimlerindeki başarısından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti. Görüşmede iki lider, Türkiye-Rusya arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesine ilişkin kararlılıklarını teyit ettiler. İki liderin, Türkiye ve Rusya’nın başta Suriye olmak üzere bölgesel konularda da işbirliği yapmalarının önemini de vurguladıkları kaydedildi.

Rusya meclis alt kanadı Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin Suriye barış süreci dahil olmak üzere Rusya ve Türkiye’nin işbirliğinin kilit konularında öngörülebilirliği sağlayacağını duyurdu.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com