Rahibeler Kenevir Üretip 1 milyon kazanıyor

Rahibeler Kenevir Üretip 1 milyon kazanıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletinde bir grup rahibe, manastırı dönüştürdükleri uluslararası kenevir merkezi sayesinde yılda 1 milyon dolar kazanıyorlar.

23 Nisan 2019 - 19:00

60 yaşındaki rahibe Kate Meeusen, Sisters of the Valley in California's Merced County isimli kuruluşu başlattığı zaman 2011 yılıydı ve sadece 12 tane bitkileri vardı.

Bugün, kurdukları şirket büyüdü ve topluluktaki rahibeler, medikal kenevir imparatorluklarını çok daha büyütebileceklerine inanıyorlar.

Rahibeler, cannabidiol yani marihuanadaki psikoaktif olmayan kimyasal bileşiği merhem ve bazı yağlarla karıştırıyorlar.

Elde ettikleri karışımın, epilepsiden kansere birçok hastalığı iyileştirdiğini ve bağımlılıkları olan 8 insanı da tedavi ettiğini iddia ediyorlar.

Kenevirler ile ilgili yayınlanan bir belgeselde, Rahibe Kate ve takımının, kendilerine engel olmak isteyen polis şefi ve karaborsa hırsızları ile nasıl mücadele ettikleri anlatılıyor.

Kate bu durum hakkında "Biz, beyaz erkeklerin kurallarını sevmiyoruz. Çiftlik insanı, yeni fikirlere alışmak konusunda biraz kapalı. İnsanlar 1950 yılında kalmışlar. İnsanların bağımlılıklarını tedavi edebilme oranımız %100. Çok fazla insan üzerinde denemedik evet, alkol ve sigara gibi bağımlılıkları olan 8 kişide gerçekten işe yaradı. Dünya aşama aşama kenevirin, zararlı bir uyuşturucudan ziyade sağlık sektöründe kullanılabileceğine alışıyor." diyor.

Adı The Breaking Habits olan belgeselde, bu kadınların kurdukları imparatorluğu genişletmek istemelerine de yer veriliyor.

2019/04/2019-04-23-19-07-28.png
2019/04/2019-04-23-19-07-34.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Satellite images suggest Iran rocket launch looms
Satellite images suggest Iran rocket launch looms
New York Polisi Neden İntihar Ediyor?
New York Polisi Neden İntihar Ediyor?