Rockefeller Ailesi Kripto Para İşine Girdi!

Rockefeller Ailesi Kripto Para İşine Girdi!

Ünlü bankacı ve iş adamı olan David Rockefeller’ın ailesi, günümüzün en tartışmalı teknolojilerinden birisi olan kripto para işine girdi. Ailenin sahip olduğu 3 milyar dolarlık yatırım şirketi Venrock, kripto para dünyasına giriş yaptı. Venture (yatırım, girişim) ve Rockefeller kelimelerinin birleşiminden oluşan Venrock isimli firma 1969’dan bu yana Kaliforniya’da faaliyet gösteren bir yatırım firması.

10 Nisan 2018 - 20:53

Ünlü bankacı ve iş adamı olan David Rockefeller’ın ailesi, günümüzün en tartışmalı teknolojilerinden birisi olan kripto para işine girdi. Ailenin sahip olduğu 3 milyar dolarlık yatırım şirketi Venrock, kripto para dünyasına giriş yaptı.

Venture (yatırım, girişim) ve Rockefeller kelimelerinin birleşiminden oluşan Venrock isimli firma 1969’dan bu yana Kaliforniya’da faaliyet gösteren bir yatırım firması. Ailenin bu şirketle odaklandığı konu ise teknoloji ve bilimle birlikte sunulan ardıl iş alanları. Venrock’ın yatırım yaptığı şirketler arasında Apple, Intel gibi devlerle birlikte onlarca Silikon Vadisi şirketi var. Dolayısıyla kripto para işine girilmesi oldukça mantıklı bir hamle gibi görünüyor. 

Rockefeller ailesinin dünya ticaretinde şebekeleşmeyi ve tekelciği getirdiği yıllar geride kalsa da, bunun etkileri hala hissediliyor. Üstelik uzandıkları alanlar sadece ticaret ve küresel pazarlar değil, ABD’nin başkan yardımcılığını, senatörlüğünü ve parlemento üyeliğini yürüten aile üyeleri de var. Haliyle bu durum, beraberinde inanılmaz boyutlarda kalıcı bir serveti getiriyor. Rockefeller denince akla ilk gelen şey de dolar darphanesi oluyor.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı