Salih Zeki Çolak 15 Temmuzu Anlatacak

Salih Zeki Çolak 15 Temmuzu Anlatacak

Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlerle ilgili davada, olay tarihinde Kara Kuvvetleri Komutanı olan "müşteki" olarak katılan emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak, Washington'da 15 Temmuz gecesini anlatacak.

13 Temmuz 2018 - 21:29

Turkish Heritage Org. düzenlediği 15 Temmuz konferansları sürüyor. 16 Temmuz Pazartesi günü dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, o uzun geceyi Washington'da bulunan 2301 Anayasa Konser salonunda anlatacak. 

Salih Zeki Colak Türk ordusu emekli bir general. 1975 yılında Askeri topçu ve füze Okulu'ndan mezun oldu. Türkiye ve yurtdışında çeşitli askeri programlara ve operasyonlara katıldıktan sonra, 2015 yılında Ordu sonrası Kara Kuvvetleri Komutanlığına getirildi. Salih zeki Çolak, 1995-1998 yıllarında Brüksel-Belçika'daki NATO Türk askeri Temsilcisi Konseyinde Batı Avrupa Birliği askeri temsilcisi olarak görev yaptı. 15 Temmuz darbesinin gecesi ordudaki astları tarafından rehin alındı. 2017 yılında Salih zeki Colak'ın Türkiye ulusuna hizmetinden sonra emekli olduğu açıklandı.


Dr. M. Hakan Yavuz, şu anda Utah Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi Profesörü, laiklik üzerinde çalışıyor, etnik çatışma, ulusötesi İslami ağlar, sivil toplum, ve kamu küre.Dr. Yavuz, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Wisconsin-Milwaukee Üniversitesi'nden yüksek lisansını aldı ve bir sömestr İbranice Üniversitesi, İsrail (1990) geçirdi. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden (1998) siyaset biliminde doktorasını aldı.O, yazardır. Türkiye'de laiklik ve Müslüman demokrasi (2009), Türkiye'de islami kimlik (2003), ve Türk İslamı ve laik Devlet: gülen hareketi (2003, John Esposito ile düzenlenmiş), hem İngilizce hem de Türkçe çok sayıda dergi makalesi bulunuyor.


Büyükelçi Lincoln P. Bloomfield Stimpson Merkezi'nde seçkin bir arkadaş ve Başkan Emeritus. Başkan Reagan, G. H. W. Bush ve G. W. Bush yönetiminde ulusal güvenlik görevlisi olarak görev yaptı. Amb. Bloomfield Başkan Bush tarafından 2008-09'dan itibaren Büyükelçi rütbesi ile MANPADS tehdit azaltma ABD Özel Temsilcisi olarak atandı. 2001-2005 yılları arasında ABD siyasi askeri işler Bakan Yardımcısı, aynı zamanda Başkan ve insani maden eylem için devlet Sekreteri Özel Temsilcisi olarak görev yaptı. Daha önce Yakın Doğu işleri (1992-93), ulusal güvenlik işleri (1991-02) ve uluslararası güvenlik işleri (1988-89) Savunma Bakan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Amb. Bloomfield Palmer COATES LLC 2005 yılında kurdu. Harvard Üniversitesi'nden mezun oldu. Fletcher hukuk ve diplomasi okulunda Dışişleri Dergisi Direktörü.  


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eren Orbey Rhodes Bursu kazandı
Eren Orbey Rhodes Bursu kazandı
Türkiye, Fatih Bucak'ın Sert Mesajını Konuşuyor
Türkiye, Fatih Bucak'ın Sert Mesajını Konuşuyor