San Francisco'da Korsan Elbisesi Kılıçlı Saldırgan

Amerika Birleşik Devletleri'nde korsan kıyafeti giyen ve Trump'ın seçim kampanyasında öne çıkan 'Make America Great Again' (Amerika'yı yeniden harika yap) yazılı şapka takan bir kişi San Francisco'da bulunan bir paten pistinde yaşanan kılıçlı saldırıyla bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

San Francisco'da Korsan Elbisesi Kılıçlı Saldırgan
05 Nisan 2019 - 21:39

San Franciso'da yaşayan Leor Bergland isimli 30 yaşındaki bir kişi, cinayet, kargaşaya yol açmak, ağırlaştırılmış saldırı, gizli bir kesici alet taşımak ve silah kullanmak suçlarından yargılanmak üzere San Francisco Bölge Hapisanesi'ne konuldu.

Geçen cuma gecesi düzenlenen saldırıda, Bergland'ın San Francisco'da bulunan bir paten pistinin yanında bulunan kilisenin civarında elindeki kılıçla bir kişinin elini yaraladığı belirtildi.

Saldırıyı korsan kıyafeti giyerek ve Trump'ın seçim kampanyasında öne çıkan 'Make America Great Again' (Amerika'yı yeniden harika yap) sloganının yazılı olduğu bir şapka takarak gerçekleştiren Bergland'ın kılıçla bir kişinin elini keserek bölgeden kaçtığı öğrenildi.

KURBAN, SALDIRGANIN ŞAPKASINI ALDI

Polis tarafından yapılan açıklamada, saldırıya uğrayan kişinin ise saldırı esnasında Bergland'ın şapkasını aldığı belirtildi.

Bergland'ın ayrıca daha önce de çeşitli suçlardan gözaltına alındığı öğrenildi.

Eli kesilen kişinin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı ve hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum