Selfie Çeken O Askere Ne Oldu?

Selfie Çeken O Askere Ne Oldu?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kabine revizyonunun gündemde olmadığını söyleyen Kalın'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ünlülerin karakol ziyaretinde selfie çeken askerin görevden alındığı iddiası da soruldu.

05 Nisan 2018 - 14:12

Kalın'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:


Sanatçıların sınırdaki askerleri ziyareti


Bunu siyasi polemik yapmak doğru değil. Ana muhalefet liderinin bu ziyaretten neden bu kadar rahatsız olduğunu anlamakta zorlanıyoruz. Sakil ifadeler kullanarak ana muhalefet lideri aslında kendini küçük düşürmektedir.


Zeytin Dalı Harekatı


Bütün o bölge, buna Tel Rıfat da dahil, terör unsurlarından temizlenene kadar bu harekat devam edecektir.


Kabine revizyonu iddiası


Cumhurbaşkanımızın faiz konusundaki tavrı hep net. Olağan dışı bir gelişme yok. Zaman zaman 'ekonomi koordinasyonunda birtakım görüş ayrılıkları olduğu' şeklinde spekülatif haberler çıkıyor. Bunlar gerçeği yansıtmıyor. Kabine revizyonu gündemde değil.


Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in istifa ettiği iddiası


Mehmet Şimşek'in istifa ettiği haberi bir iddia. Bize gelen herhangi bir şey yok


Suriye'ye insani yardım


Suriye'de insani yardımların hızlı bir şekilde ulaştırılmasında rejim üzerindeki baskının artırılması gerekiyor. Çünkü gerek bu ateşkesin hayata geçirilmesi gerekse insani yardımların ulaştırılması konusunda en büyük engeli şu ana kadar rejim çıkarttı. Dün Sayın Cumhurbaşkanımız, bu konuyu detaylı bir şekilde mevkidaşlarıyla görüştü.


Rusya'nın Tel Rıfat açıklaması


Tel Rıfat konusunda Ruslar 'YPG/PYD unsurlarının neredeyse kalmadığını' söylüyor. Bunu kendi kaynaklarımızdan teyit edeceğiz.


ABD'nin Suriye politikası


Amerika'nın bir karar vermesi lazım, Suriye'de DEAŞ'la mücadele bitti mi, bitmedi mi? Yani 'bitti' diyorlar, 'bitmek üzere' diyorlar, 'bitime yaklaştık' diyorlar. Sonra 'yok hayır tehdit devam ediyor' diyorlar. Orada ciddi bir kafa karışıklığının olduğu anlaşılıyor. Başkalarının kafa karışıklığı ya da planları bir tarafa, bizim kafamız son derece net, bizim yaklaşımımız son derece açık.


PKK'nın Sincar'dan çekilmeye başladığı iddiası


Biz buna ihtiyatla yaklaşıyoruz. Çünkü bu örgütün, bu tür yalan taktikleri çok sık karşımıza çıkan bir durum. İsim değiştiriyorlar, mevzi değiştiriyorlar, mevki değiştiriyorlar ama gene oradaki mevcudiyetlerini devam ettirmeye çalışıyorlar.


TSK ve ÖSO'nun Afrin'deki varlığı


Afrin'deki mevcudiyetimiz şu anda devam edecek ki o sınır bölgesinde ve Afrin içinde güvenlik ve asayiş bütünüyle sağlanana kadar.


Irak'tan Türkiye'ye yönelik terör tehditleri


Irak topraklarını terör örgütlerinin Türkiye'ye karşı kullanmasına artık son verilmesi gerekiyor. Bu konuda Irak makamları da bizimle anlayış birliği içerisindeler. Dolayısıyla Sincar olsun Kandil olsun veya başka yerlerde olsun PKK'ya karşı yapılacak bu tür askeri operasyonlar bizim için memnuniyet verici olacaktır.


Hakan Atilla davası 


Bu kararı şiddetle kınıyoruz ve reddediyoruz. Çok büyük bir haksızlık.


Selfie çeken asker görevden alındı mı?


Çok insani bir durum. Bana gelen bir bilgi yok. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Tulga Tekman Çok Sert Konuştu
Tulga Tekman Çok Sert Konuştu