• Reklam

Selin Şenol Akın: Kadının Düşmanı Yine Kadın

Şair, yazar, konuşmacı, uluslararası ilişkiler uzmanı ve ikinci dil olarak İngilizce öğretim görevlisi Selin Şenol Akın’la ilk kitabı The Catalyst - Vesile üzerine konuştuk.

Reklam
Selin Şenol Akın: Kadının Düşmanı Yine Kadın
01 Temmuz 2020 - 20:54 - Güncelleme: 26 Ağustos 2020 - 23:45
  • Reklam

Selin’cim, kitabının adı The Catalyst - Vesile. Senin hayatında da böyle Vesile’ler oldu mu? Bize birkaç örnek verir misin?

Öncelikle bu röportaj için teşekkür eder, bu ilk romanım olduğu için herkese ‘merhabalar’ ile başlamak isterim. Evet, dediğiniz gibi, kitabın ismi, ‘The Catalyst’, yani Türkçesi (benim ifade etmek istediğim anlamıyla): Bir değişimi tetikleyen yada bir değişime ‘Vesile’ olan bir etken. Bu ‘etken’ bana göre bir insan olabileceği gibi, yeni bir çevre, ülke, ya da iş bile olabilir. Nitekim ben de romandaki baş kahraman ‘Kaitlin Maverick’ gibi Norveç’in Stavanger şehrine gelin gitmiştim ve orada gördüğüm doğa harikaları ve tanıştığım farklı çevreler bende bu hikayeyi her ne kadar ‘tetikledilerse’ bile, esas oradaki yeni hayat tarzım bu romana gerçek anlamda ‘vesile’ olmustur ancak hikayem otobiyografik değil.

"What about the third ones?" dediğin üçüncü kişiler kimler? 

Evet, kitabın tanıtım reklamında belirttiğim gibi…Kaitlin’ın ‘tesadüfen’ tanıştığı ormanda yaşayan ve ‘çalışan’ bu bireylerin kimliği sorgulanıyor: “Insanlar mı?Melekler mi? Yoksa, üçüncü şahıslar mı?" diye soruyorum seslendirmede. Ve evet, dogru, zaten bizim kültürümüzden insanların da burada anlayacagı gibi, Kuran’da da bu dünyada yaşadıkları belirtilen ‘cin’ lerden bahsediyorum…


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com