• Reklam
Reklam

Senin Mutasyonun, Benim Mutasyonum...

Kovid-19'un İngiltere ve Güney Afrika'da görünen mutasyonları, iki ülke arasında hangisi tehlikeli tartışması yarattı. Britanya Sağlık Bakanı Matt Hancock, Güney Afrika'da ortaya çıkan mutasyon varyantının daha tehlikeli olduğunu iddia etti. Güney Afrika ise bu iddiayı reddetti.

Reklam
Senin Mutasyonun, Benim Mutasyonum...
25 Aralık 2020 - 17:06 - Güncelleme: 25 Aralık 2020 - 17:34
  • Reklam
Son haftalarda görünen Koronavirüs mutasyonları yeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Britanya ve Güney Afrika tarafından, Kovid-19'un mutasyon geçiren yeni varyantlarının, çok hızlı yayıldığını bildirildi. Ortaya çıkan mutasyonlar, iki ülke arasında, 'hangisi daha bulaşıcı' tartışması yarattı.

Britanya Sağlık Bakanı Matt Hancock, çarşamba günü Güney Afrika'dan gelişlere kısıtlama getirildiğini açıklarken, bu ülkedeki varyantın son derece endişe verdiğini, zira Britanya'da ilk görülen varyanttan daha bulaşıcı olduğunu ve daha fazla mutasyon geçirmiş gözüktüğünü iddia etti.

Bu açıklamaya kızan Güney Afrika Sağlık Bakanı Zwelini Mkhize, ülkelerinde görünen varyantın, Britanya'dakinden daha bulaşıcı ve tehlikeli olduğu iddiasını reddetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com