• Reklam

Serdar Kılıç Washington'dan Ayrılıyor

7 yıldır Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevini yürüten ve önceki günlerde Belgard'a atanan Serdar Kılıç bugün Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılıyor. Büyükelçi Kılıç bu nedenle bir veda mesajı yayımlandı.

Reklam
Serdar Kılıç Washington'dan Ayrılıyor
03 Mart 2021 - 07:13
  • Reklam
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinden yapılan sosyal medya paylaşımında "Ülkemizi ABD'de 7 yıldır büyük başarıyla temsil eden Büyükelçimiz Sayın Serdar Kılıç'ı, görev süresinin sona ermesiyle birlikte, bugün Türkiye'ye uğurluyoruz. Allah yolunuzu ailecek açık etsin..." denildi.

Serdar Kılıç yayımladığı veda mesajında şu satırlara yer verdi:
 

Türk Amerikan toplumunun değerli üyeleri,

14 Nisan 2014 tarihinden bu yana büyük bir onurla sürdürdüğüm Vaşington Büyükelçiliği görevimi tamamlamış bulunmaktayım.

Yaklaşık yedi yıllık görev sürem boyunca, Türk Amerikan toplumuna layıkıyla hizmet etmek ve Türkiye ile ABD arasındaki en önemli dostluk köprüsü olarak gördüğümüz ABD’deki vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğini güçlendirmek başlıca önceliklerimden biri oldu. Bu yöndeki çalışma ve çabalarımıza verdiğiniz kıymetli desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

Ülkemiz ile ABD arasındaki dostluk uzun bir geçmişe dayanmaktadır. Sözkonusu dostluk, ülkemizin NATO’ya dâhil olduğu 1952 yılından bugüne değin müttefiklik temelinde daha da güçlenmiştir. Bu itibarla, son dönemde ikili ilişkilerde karşılaşılan sınamaların, karşılıklı çıkarlar ve iki ülke arasındaki müttefiklik ve stratejik ortaklık ilişkisinin ruhuna uygun şekilde aşılacağına olan inancım tamdır.

Bu çerçevede, Türk Amerikan toplumunun, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, içinde yaşadığı Amerikan toplumuna katkılar yapmayı sürdürmesinin ve siyasi, sosyal ve ticari hayat başta olmak üzere, tüm alanlarda etkin roller üstlenmesinin iki ülke arasındaki dostluğu daha da pekiştireceğini düşünüyorum.

Bu vesileyle, Türk Amerikan toplumunun, FETÖ ve PKK/PYD/YPG gibi terör örgütleri ile diğer bazı hasım çevrelerin ülkemiz hakkında yürütmeye çalıştıkları karalama kampanyalarıyla ABD kamuoyunu zehirleyerek, Türkiye-ABD ilişkilerini hedef alan faaliyetlerine yönelik olarak müteyakkız kalmaya devam etmelerinin önemini vurgulamak istiyorum.

Görev sürem boyunca, Türk Amerikan toplumunun sivil toplum kuruluşlarının, kurumsal yapılarını daha da güçlendirdiklerini ve toplumumuza önemli katkılar yaptıklarını memnuniyetle müşahede ettim. Sivil toplum kuruluşlarımızın, özellikle Covid-19 salgını döneminde toplumumuza yönelik sergiledikleri yardımlaşma ve dayanışma her türlü takdirin üzerindedir. Önümüzdeki dönemde de, ABD’deki dernek ve kuruluşlarımızın toplumumuzun birlik ve beraberliğinin pekiştirilmesine katkı sağlamaya devam edeceklerine gönülden inanıyorum.

Geride bıraktığımız 6 yıl 11 aylık dönemde Vaşington Büyükelçisi olarak gurur duyduğum başarılarınızdan, bundan sonraki hayatımda da Türk Amerikan toplumunun ülkemizdeki gönül elçisi olarak mutluluk ve gurur duymaya devam edeceğimi belirtmek istiyorum.

Sadakati, vatanına, milletine ve bayrağına olan tüm vatandaşlarımızın ve derneklerimizin başarılarının devamını diliyorum.

Sağlıklı, mutlu, esen kalın. Allah’a emanet olun. Lütfen hakkınızı helal edin."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com