Sevi Sarı’dan Anlamlı Ziyaret

Sevi Sarı'dan Anlamlı Ziyaret

Türk Amerikan iş kadınları derneği başkanı Sevi Sarı tatil için geldiği Türkiye’de Merzifon belediye başkanı Alp Kargı’yı ziyaret etti, Merzifon'a daha çok turist gelmesi için işbirliği yapacaklarını belirten Sevi Sarı, Başkan Alp Kargı'yı ABD'ye davet etti.

08 Ağustos 2018 - 10:26

Doğduğu şehir Merzifon’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Sevi Sarı, Merzifon belediyesi ziyaretinde yurt dışında Merzifon’un tanıtılması ve turistik seyehatlerin arttırılması için ne tür çalışmaların yapılacağının konuşulduğu nu belirterek, Merzifon belediye başkanı Alp Kargı’yı Amerika’ya davet ettiğini söyledi.

Başkan Alp Kargı ise, Sevi Sarı’nın yurt dışında Türkiye’nin adını özellikle Türk kadınını çok iyi temsil ettiğini belirterek, kendisi hemşehirimiz olması ve Merzifon’un tanıtımı ile ilgili mükemmel bir tanıtım çalışması yaptığını ve bunun için Sevi Sarı’ya teşekkür ettiklerini belirtti.

Sevi Sarı, Merzifon'un turizm açısından desteklenmesi gerektiğini belirterek "Bunun için yol haritası çıkartıp başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, Avrupa'dan turist alması için elimizi taşın altına koyacağız. Bu nedenle Sayın Başkan'ı Amerika'ya davet ettim. Orada turizm şirketleri ile bir araya geleceğiz." dedi.

Çeşitli yöresel hediyelerin de verildiği görüşme hatıra fotoğraf çekilmesiyle sonlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
French police try to catch attack suspect dead or alive
French police try to catch attack suspect dead or alive
12 injured as fire spreads through stores in New York City
12 injured as fire spreads through stores in New York City