Sevi Sarı'ya Haitili Çocuklardan Teşekkür Ödülü

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine bağlı Palm Beach'te yaşayan Türk iş kadını Sevi Sarı Haitili çocukların eğitimlerine verdiği destekten dolayı ödüle layık görüldü. Haiti, Youth of Valor Empowerment (YOVE) grubunda olan Sevi Sarı, herşeyin eğitimle güzelleşeceği inancı ile şanssız doğmuş ellerinde cep telefonları bile olmayan genç kızların eğitimlerine destek için yaptığı çalışmalardan dolayı önceki yılda ödüle layık görülmüştü.

Sevi Sarı'ya Haitili Çocuklardan Teşekkür Ödülü
30 Haziran 2019 - 23:20 - Güncelleme: 30 Haziran 2019 - 23:43

Haiti, Youth of Valor Empowerment (YOVE) grubunda olan Türk iş kadını Sevi Sarı, herşeyin eğitimle güzelleşeceği inancı ile şanssız doğmuş ellerinde cep telefonları bile olmayan genç kızların eğitimlerine destek için yaptığı  çalışmalardan dolayı önceki yıl  ödüle layık görülmüştü.

Geçen yıl birlikte ödül aldığı Mr. Jordon Fickess, Jenny Mansur ve Palm Beach'ten özel konukları ile davate katılan Sevi Sarı, bu yıl tekrar ödüllendirildi.

Sevi Sarı "Nerede doğacağımıza, kimin çocuğu olarak dünyaya geleceğimizi biz tayin etmiyoruz. Annem babam yakınlarım çok özeller ama bütün Dünya insanları da çok özeller. Doğduğum ülkemi çok seviyorum çok özel benim için, ama bütün Dünyayı da çok seviyorum. Herşey her yer bizler için, uzanabildimiz her yere uzanalım, küçücük cesaret verici bir hikayemiz bile, bir küçüğe ışık olabilir.Eğitimle değiştiremeyeceğimiz, güzelleştiremeyeceğimiz hiç bir şey olamaz." dedi.

Miami Shores Country Club te olan davette çok sayıda eğitimci ve başarılı olmuş iş insanları katıldı. Konuşmacıların ilham veren ilginç hikayeleri ve bol müzik ve eğlence ile devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum