Silah Fuarından Skandal Paylaşım

Silah Fuarından Skandal Paylaşım

ABD'de oldukça tartışılan bir konu olan silah kullanımı, Donald Trump'ın silah birliği ile yaptığı görüşmede yeniden gündemin birinci sırasına yerleşti. Silah yasasının bu kadar rahat olmasının eleştirildiği günlerde, silah fuarından gelen bir görüntü, yeniden tartışmaları alevlendirdi.

08 Mayıs 2018 - 22:49

KÜÇÜK ÇOCUĞUN ELİNE TÜFEK

Silah kullanımı, ABD'de bir kültür olarak görülürken, bu yaşam tarzının ABD'iler üzerinde nasıl yer ettiğine ilişkin en gerçekçi görüntü ABD silah fuarında kaydedildi.

Ailesi ile silah fuarını gezmeye gelen küçük bir çocuk, bir tüfek firmasının standında ateşli silah ile oynamaya başladı. Karşısındaki kadının silah kullanma direktiflerine göre hareketler yapan çocuk, yaşıtlarının oyuncakla oynadığı sırada boyundan büyük bir tüfek kullandı.

ÇOCUĞUN TÜFEK KULLANIMINA TEPKİ

Fuar kapsamında çocuklara tüfek kullanımına izin verilmesi, silah karşıtı ABD'liler tarafından tepki çekti. Videoyu sosyal medya hesabından paylaşan silah tutkunu bir kadın da "ebeveyinlik doğru olarak bu şekilde yapılır" notuyla paylaşınca ortalık karıştı. Sosyal medyada adeta tepki yağmuruna tutulan videoya en  iyi güzel cevabı Hana Malik‏ isimli bir Müslüman verdi.

"MÜSLÜMAN OLDUĞUM İÇİN TERÖRİSTİM, O DEĞİL"

Malik attığı tweet'te "Ben 21 yaşındayım ve Müslümanım. Bir silahı şahsen bu kadar yakından görmedim. Hiç bir silahla temasım olmadı ayrıca 4 yaşındaki çocuğun bildiği teknik unsurlardan oldukça uzağım yine de terörist olan benim çünkü ben bir Müslümanım, bu çok güzel  çünkü o çocuk bir beyaz." yorumunu yazdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Relentless California wildfires leave 82 dead, almost 700 unaccounted for
Relentless California wildfires leave 82 dead, almost 700 unaccounted...
3 dead, including police officer, after shooting on Chicago's South Side: Authorities
3 dead, including police officer, after shooting on Chicago's South...