xx

Sinirlioğlu: Türkiye savaş istemiyor ancak...

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, "Türkiye savaş istemiyor ama güvenliği tehdit edilirse de güç kullanmakta tereddüt etmeyecek" şeklinde konuştu.

Sinirlioğlu: Türkiye savaş istemiyor ancak...
29 Şubat 2020 - 06:33

 BM Güvenlik Konseyi, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika, Estonya ve Dominik Cumhuriyeti'nin talebi üzerine İdlib'de artan gerginliği görüşmek üzere acil toplandı.

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Siniriloğlu, BM Güvenlik Konseyi'nde yaptığı konuşmada dün İdlib'de 33 Türk askerinin hayatını kaybettiği hava saldırılarının düzenlendiği sırada, radar görüntülerinde Suriye ve Rus uçaklarının 'kol uçuşu' yaptığını belirterek, "Türk kuvvetleri o bölgede yalnızdı ve kasıtlı hedef alındı" dedi.

Türk konvoyunun nerede olduğuna dair öncesinden Rus güçleri ile yazılı bir şekilde koordinasyon yapılması ve ilk saldırının ardından derhal uyarıda bulunulmasına rağmen hava saldırılarının devam ettiğinieaktaran Sinirlioğlu, yaralı askerler için gönderilen ambulansların bile hedef alındığına vurgu yaptı.

Sinirlioğlu, "Rus tarafına bir kez daha gözlem noktalarımızı terk etmeyeceğimizi ve askeri takviyelere devam edeceğimizi ilettik" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum