"Sıradan Müslüman" Oyunu New York’ta

"Sıradan Müslüman" Oyunu New York'ta

İngiliz Pakistanlı Müslümanların sahnelediği "Sıradan Müslüman" oyunu New York Tiyatro Atölyesinde gösterime girdi. Dünyanın bir çok kentinde gösterime giren tiyatro oyununda bir Müslüman ailenin nasıl olduğu sergileniyor.

12 Nisan 2018 - 20:17

Tiyatronun konusuda Bhatti ailesi anlatılıyor. Azeem Bhatti - Hammaad Chaudry'nin "Sıradan Bir Müslüman" adlı New York Tiyatro Atölyesi'nde Sanjit De Silva tarafından mükemmel bir performans sergiledi. Müslüman inancının küçümsendiği bir bölgede yaşayan Bhatti ailesi İslami ölçülerde yaşamaya çalışırken, laikliğe ve İslama karşı olmayan şeyleri yapmaya devam ederler. Baba Azeem Bhatti'ye göre Londra'da doğmasına rağmen hala bir yabancı olduğunu düşünüyor. Ona göre, "iyi bir Müslüman görünmez bir Müslüman" dır. Yine de, kurumsal dünyasında ilerleyemediğini hissediyor çünkü kahverengi cildi gizleyemediği bir işareti.

Bhatti ve karısı Saima Khan (Purva Bedi), babasıyla birlikte yaşamakta, çünkü babası, Akeel Bhatti (Ranjit Chowdhry), geleneksel bir Müslüman erkek gibi yaşamıştır.

"Sıradan bir Müslüman", Hindistan'ın 1947'de Hindistan'ın Pakistan'ı Hindular için Müslümanlar ve Hindistan'a ayırmasıyla Hindistan'ın bölünme tarihini bildiğini varsayıyor. Ülkenin, II. Dünya Savaşı'nın yıkılmasından sonra altyapı ve ekonomiyi yeniden inşa etmek için emekçilere ihtiyacı olduğundan Büyük Britanya'ya gitti. Olaylar böylece gelişir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trump'a büyük şok! Harekete geçiyorlar
Trump'a büyük şok! Harekete geçiyorlar
Dünya Trump'ı dışladı!
Dünya Trump'ı dışladı!