• Reklam

Şirin Payzin: Trump İsyanlarda!

Şirin Payzin, resmi instagram hesabından bir video paylaştı. Paylaşımda, Amerika’da Trump taraftarı bir seçmen ile görüşen Payzin, kameraya konuşmak istemeyen seçmenin görüşlerini aktardı.

Reklam
Şirin Payzin: Trump İsyanlarda!
15 Kasım 2020 - 17:51 - Güncelleme: 16 Kasım 2020 - 12:08
  • Reklam

Gazeteci Şirin Payzin Washington DC'den yaptığı röportajı instagram hesabından takipçilerine aktardı.Röportaj yaptığı kişinin kameraya konuşmak istemediğini belirten Payzin, röportajları detaylarıyla birlikte resmi instagram hesabından kendisi açıkladı.

Şirin Payzin, Neden Trump’a oy vermek istediğini sordu. Trump taraftarının ise, ülkesini sevdiğini ve ülkesinin dış güçlere karşı korunmasının tek yolu olarak Trump’ın başkanlığını çıkar yol olarak gördüğünü belirtti. Payzin, hangi dış güçleri kastettiğini sorusuna ise, seçmenin; Çin’in, Trump olmazsa Amerika’yı istila edeceğini ve artık Çin’in sözünün geçeceğini ifade ettiğini aktardı. Aynı şekilde ‘’Rusya da büyük bir tehdit ve Trump bunlara karşı sağlam duran bir liderdi’’ ifadeleri kullanıldı. 

Biden’ın bunları yapabileceğini neden düşünmediğini soran Payzin, Joe Biden için “Çünkü Biden da çok tecrübeli bir politikacı ve uzun yıllardır Amerika’nın politikasında söz sahibi.” diye cevap aldığını ekledi.Trump taraftarı ise, “Biden’ın biraz fazla solda durduğunu ve insan hakları ile azınlık hakları üzerinden giderek ülkeyi yeniden göçmenlerle dolduracacak.” ifadelerini kullandı dedi. Payzin, seçmenler için, "Ayrıca her ne kadar Trump’ın üslubunu, hakaret içeren kelimelerini, kaba konuşmasını, aile ive özel hayatını beğenmemesine rağmen, yine de Trump’ın Amerika’nın çıkarları açısından daha iyi olacağını düşünüyorlar." dedi.

Payzin, seçmene yönelttiği, “Biden seçimi kazanıyor şimdi ne yapacaksınız?” sorusuna, “Yapacak bir şey yok. Ama bundan sonra Cumhuriyetçilerin kendilerini daha iyi toparlaması gerektiğini düşünüyorum.” diye yanıt aldım "Ve seçmen yeni bir Amerika yaratmak için kolları sıvamaları gerektiğini ekledi." dedi. Oyların çalındığına ve bir yolsuzluk yapıldığına inanıp inanmadığını soran Payzin, “Bilemiyorum” cevabı ile karşılaştığını söyledi. Payzin'in paylaşımına göre seçmen; Bu sene çok fazla mektupla oy kullanıldığı için Trump’ın öyle söylediğini ama yine de bilemediğini belirten seçmen, Amerikalılar olarak oylarına sahip çıkmaları gerektiği kanısında. Konuşmasına, ayrıca en önemli şeyin asıl demokrasiye sahip çıkmak olduğunu ekleyen seçmen, bu sebeple oy kullandığını söyledi. 

Şirin Payzin, genel olarak Trump taraftarının ruh halinin böyle olduğunu belirterek, aslında Trump’ın küçük bir ekibinin hukuki yollarla hak aranması gerektiğini söylediğini ifade ediyor. Ama Cumhuriyetçi Parti’nin içinde, bu pek karşılık bulmuyor diye ekleyen Payzin, “Hukuk danışmanları da Trump’ın bu yolu izlememesini öneriyorlar. Fakat başta damadı olmak üzere bir grup bu seçimi tanımak konusunda bayağı zorlanacaklar.” diye konuştu. 

ŞİRİN PAYZIN KİMDİR?

Babası Makedon asıllı, annesi ise Kırım göçmeni olan Şirin Payzın 1968 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Babası gazetecidir.

1987 yılında üniversite eğitimi için Fransa'ya giden Şirin Payzın babasının ölümü üzerine Türkiye'ye geri dönmek zorunda kaldı. İstanbul Üniversitesi Filoloji Bölümü'nde yarım dönem okuyan ünlü sunucu ardından Bilkent Üniversitesin'de Sanat Tarihi ve İşletme okudu. Son olarak üniversite eğitimini New York Üniversitesi'nde tamamlamıştır.1999 yılında Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Ali Ahmet Acet ile evlenmiş fakat daha sonra boşanmıştır. Şirin Payzın çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Üniversite sonrası iş hayatında Birleşmiş Milletler'de bulunan Daimi Temsilciliğimiz'de göreve başlamıştır. Televizyoncu Ufuk Güldemir'in bir arkadaşı ile tanışması vesilesiyle Show TV'de çalışmaya başlamıştır. 1994 ile 1999 arası ATV'de diplomasi muhabirliği yapmıştır. 1997 yılında Libya Lideri Muammer Kaddafi ile yaptığı röportajla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti "Yılın Röportajı" ödülünü kazanmıştır. 1999 yılında CNN Türk'e geçen Şirin Payzın burada çeşitli programlar ve belgeseller hazırlayıp sundu.
Daha sonra kanaldan ayrılan Payzın halen Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com