Sisi’nin gazetesi duyurdu: Veliaht Prens’ten Türkiye için...

Sisi'nin gazetesi duyurdu: Veliaht Prens'ten Türkiye için skandal sözler...

Mısır'ı ziyaret eden Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman, rezalet ifadeler sarf etti. Mısır'ın yarı resmi yayın organı El Ahram gazetesinin haberine göre; Prens Salman Türkiye'yi İran ve terör örgütleriyle aynı safa koyarak 'Şeytan üçgeni' dedi.

07 Mart 2018 - 19:28

Mısır'ın en yüksek tirajlı gazetelerinden El Ahram, 'Veliaht prens' olduktan sonra ilk yurt dışı ziyaretini Mısır’a gerçekleştiren Salman bin Muhammed'in basın mensuplarıyla yaptığı toplantıya katılan gazeteci Lamis El Hadidi'nin Arap CBC kanalına yaptığı açıklamaları haberleştirdi. 

Habere göre, Prens Salman, Türkiye'yi terör örgütleri ile aynı safa koydu ve İran'ı da dahil ederek 'Şeytan üçgeni' tanımlamasını yaptı. Türkiye'nin Osmanlı hilafetini geri getirmeye çalıştığını iddia eden Prens Salman, İran'ın da bölge ülkelerine 'devrim ihraç etmeye' çalıştığını belirtti. 

Prens Salman, Katar ile yaşanan krizin büyütülecek bir mesele olmadığını ve bir bakanın bir günde çözebileceği bir sorun olarak gördüğünü de aktardı.Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin 5 Haziran'da Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri Körfez bölgesinde krize yol açmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Tulga Tekman Çok Sert Konuştu
Tulga Tekman Çok Sert Konuştu