• Reklam
Reklam

Sokak Satıcılığından NBA Şampiyonluğuna 

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) 2020/2021 sezonunda Milwaukee Bucks şampiyon oldu.

Reklam
Sokak Satıcılığından NBA Şampiyonluğuna 
22 Temmuz 2021 - 02:32
  • Reklam
Amerikan Basketbol Ligi (NBA) 2020/2021 sezonunda Milwaukee Bucks şampiyon oldu.

NBA Final serisinin 6. maçında Milwaukee Bucks, rakibi Phoenix Suns’ı 105-98 yendi. Böylece seride durumu 4-2'ye getirerek şampiyonluğa uzandı.Milwaukee Bucks, en son 1971 yılında NBA şampiyonluğunu kazanmıştı.020/2021 sezonu ile birlikte klübün 50 yıllık şampiyonluk hasreti de sona ermiş oldu.Bucks'a yıllar sonra bu mutluluğu yaşatan en önemli isim ise hiç kuşkusuz Giannis Antetokounmpo.NBA Final serisinde Milwaukee Bucks, ilk iki maçı kaybetmesine karşın Phoneix Suns'ı 4-2 ile geçerek şampiyonluğa ulaştı.

Fiserv Forum'da oynanan karşılaşmada rakibini 105-98 mağlup eden Giannis Antetokounmpo ve arkadaşları Bucks'a 50 yıl sonra şampiyonluğu getirmiş oldu. Milwaukee Bucks, en son 1971 yılında NBA şampiyonluğunu kazanmıştı.MVP seçilen Giannis Antetokounmpo 42 dakika sahada kaldığı maçta 50 sayı, 14 ribaunt ve 2 asistlik çılgın bir performans gösterdi. Middleton 17 sayı, Portis ise 16 sayı atarak şampiyonlukta pay sahibi oldular.

Sokaklardan Şampiyonluğa
Gelelim 50 yıl aradan sonra şampiyonluğu 50 sayıyla getiren Giannis Antetokounmpo'nun sıra dışı hayat hikayesine...
1994’te Atina Sepolia’da doğan Antetokounmpo’nun ailesi 1991’de Nijerya’dan kaçak yollarla göç etmiş. Yunanistan’ı sevdikleri için oradaki kültürü benimseyen aile oğullarına kökeni Moğolca olan ve merhametli Tanrı anlamı taşıyan Giannis adını koydu.

Aile Tarlada Gıannis Sokaklarda
Giannis'in annesi ve babası tarlalarda amelelik yaparak hayatlarını sürdürmeye çalıştı. Kaçak olarak geldikleri ülkede sınır dışı edilme korkusuyla yaşan ailede kardeşleri tarlada çalışırken Giannis, 12 yaşında sokaklarda saat ve gözlük satarak harçlığını çıkarmaya gayret ediyordu.Kaçak olarak yaşayan Giannis’in hiç bir ülkeden pasaportu yoktu. Nijerya’da doğumuna dair bir başvuru yapamadığı için, Yunanistan’da göçmen olduğu için pasaport vermiyordu.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com