• Reklam
Reklam

Sosyal Medya'da 100 Bin Dolar Kazanmak

Sosyal medya influencer'ları TikTok, YouTube ve Instagram gibi platformlarda büyük paralar kazanabilir. Ama hepsi takipçilere ve görüşlere bağlı. Peki 100.000 $ kazanç elde etmek için YouTube, Instagram ve TikTok'ta kaç takipçiye ihtiyacınız var?

Reklam
Sosyal Medya'da 100 Bin Dolar Kazanmak
01 Mayıs 2021 - 21:54
  • Reklam
Instagram analiz aracı şirketi Hopper HQ'ya göre Dwayne "The Rock" Johnson , Kylie Jenner ve futbol Cristiano Ronaldo gibi büyük yıldızlar (her biri Instagram'da 200 milyondan fazla takipçiye sahip) gönderi başına 1 milyon dolardan fazla para çekebilir. Her gün influencer'ların para kazanmak için düşündüğünüz kadar çok takipçiye ihtiyacı yok.

Müzik lisanslama platformu Lickd.co'nun yeni bir "sosyal maaş" hesaplayıcısına göre, Peki 100.000 $ kazanç elde etmek için YouTube, Instagram ve TikTok'ta kaç takipçiye ihtiyacınız var.

Tahminlerini hesaplamak için, Lickd.co etki unsuru Pazarlama Hub'ın verileri kullanıldı YouTube Para Hesap , Yaratıcı ajansı SevenSix en etkileyici unsur fiyatlandırma raporunun ve platform marka etkileyici unsur SocialPub  "Kaç takipçileri ödeme almak için TikTok üzerinde gerekli? " başlıklı makalesi şöyle:

Youtube
Hesaplayıcıya göre, 100.000 $ oluşturmak için minimum 1.000 YouTube abonesine ve yaklaşık 24 milyon yıllık görüntülemeye ihtiyacınız var.

YouTube'da para kazanmak için, videolarınızdaki reklamlar aracılığıyla para kazanmanıza olanak tanıyan YouTube'un İş Ortağı Programına (YPP) kaydolmanız gerekir. YouTube'a göre, YPP'ye katılmak için etkileyicinin en az 1.000 aboneye, son 12 ayda 4.000'den fazla "geçerli genel izleme" saatine sahip olmasına ve bağlantılı bir AdSense hesabına sahip olması gerekir .

Influencer Marketing Hub'ın YouTube hesaplayıcısı, ortalama bir YouTuber'ın 1.000 görüntüleme başına 7.60 $ ürettiğini ve bu gelirin% 45'inin Google'a gittiğini tahmin ediyor.

Instagram
100.000 $ oluşturmak için yılda en az 5.000 Instagram takipçisine ve 308 sponsorlu gönderiye ihtiyacınız var..

Bir milyondan fazla takipçisi olan bir etkileyicinin, markalardan gönderi başına 250.000 dolardan fazla para kazanabileceği bildiriliyor.

Instagram'da para kazanmak için hesabınızı profesyonel bir hesaba geçirin ve işletmeyi seçin.

TikTok
100.000 $ oluşturmak için en az 10.000 TikTok abonesine ve yılda 270 milyondan fazla görüntülemeye ihtiyacınız var.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com