Sputnik: ABD Rus Basınının Sorularını Yanıtlamadı

Sputnik: ABD Rus Basınının Sorularını Yanıtlamadı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, perşembe günkü basın toplantısında Rus medya organlarının temsilcilerinin sorularını yanıtlamayı reddederken bunu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in aynı gün yaptığı konuşmada kullandığı görsellerle gerekçelendirdi.

03 Mart 2018 - 12:53

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in perşembe günü Federal Meclise hitabında tanıtımını yaptığı silahlar ve bunlarla ilgili kullandığı görseller, ABD Dışişleri Bakanlığı'nı gerdi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Putin'in konuşmasıyla ilgili görüşlerini almak isteyen Rus medya organlarının muhabirlerini refüze etti.

'VİDEO RUSYA'YI ABD'YE SALDIRIRKEN GÖSTERİYOR'

Rossiya 1 kanalının muhabiri, Putin'in açıklamalarının ardından ABD'de küresel güvenlik sorunları konusunda Rusya ile müzakerelerin hala değerlendirilip değerlendirilmediğini sorması üzerine Nauert şu tepkiyi gösterdi: ''Ülkenizi ABD'ye saldırırken gösteren bir video hazırlamış olmanız kesinlikle endişe verici. Bu ne yapıcı ne de sorumluluk sahibi bir yaklaşım'' dedi.

'SARMAT FÜZESİ FLORİDA EYALETİNİ VURUYOR'

Putin'in konuşması sırasında kullanılan bir animasyon videoda yeni füze SARMAT'ın vurduğu hedefin ABD'nin Florida eyaleti gibi gözüktüğü Twitter'da bazı kullanıcıların dikkatini çekmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gece uykusunda diş sıkanlar dikkat
Gece uykusunda diş sıkanlar dikkat
U.S. executed 25 people in 2018, continuing overall decline
U.S. executed 25 people in 2018, continuing overall decline