• Reklam
Reklam

Starlink Uyduları ve Görevleri Nelerdir?

Elon Musk'ın starlink uyduları bir süreden beri uzayda. Elon Musk'ın şirketi olan Starlink, gönderdiği uydularla dünya yörüngesinde 2027 yılına kadar 12 bin uyduluk ağ kurmayı hedefliyor. Bir led ışık gibi görüntüler çizen starlink uyduları Türkiye'de de çeşitli yerlerden çıplak gözle görüntülendi. Öte yandan ELon Musk'ın tüm mülkünü satacağını açıklaması şaşkınlık oluşturdu.

Reklam
Starlink Uyduları ve Görevleri Nelerdir?
26 Ağustos 2020 - 14:11
  • Reklam
SpaceX, mucit mühendis Elon Musk'ın sahibi olduğu şirket. SpaceX, Starlink adını verdiği uyduları uzaya gönderiyor. Şu ana kadar 60 civarında uydunun uzay semalarında gezdiği söyleniyor. Türkiye'den de çıplak gözle görülebilen hatta bazı ülkelerde ufo söylentileri çıkaran starlink uydularıyla alakalı bilgiler ve Elon Musk'ın sosyal medyadan yaptığı şaşırtan satış açıklaması haberimizde.

Elon Musk için mühendis, mucit, yatırımcı ve girişimci sıfatlarının hepsi kullanılabilir. SpaceX’in kurucusu olan ve Tesla Motors ile PayPal’ın de kurucu ortağı olan Elon Musk, Starlink uydularını üreten SpaceX’te CEO ve baş tasarımcı konumunda.

Elon Musk tarafından yönetilen SpaceX şirketi internet hizmetleri sunmaya hazırlanıyor. Dünya yörüngesine on binlerce uydu yerleştirerek devasa bir internet ağı kurmak isteyen Musk'ın bu fikrinde son derece kararlı olduğu yazılıyor. Tesla Motors uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in CEO'su Elon Musk “ucuz ve yüksek hızda internet” kapsamında hayata geçirdiği  Starlink projesinin akıbeti merak ediliyor.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com