Startup çılgınlığı

Las Vegas’ta düzenlenen teknoloji şovu CES tüm hızıyla sürüyor. Şehrin farklı noktalarına kurulan alanlarla süren fuarda, teknoloji devlerinin stantları kadar teknoloji startup’larının (girişim şirketlerinin) bölümü ilgi çekti. Hatta fuara damga vuran ...

Startup çılgınlığı
10 Ocak 2019 - 03:25

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES (Consumer Electronics Show) ABD’nin Las Vegas şehrinde tüm hızıyla sürüyor. İrili ufaklı 4 bin 500 şirketin katılımıyla gerçekleştirilen teknoloji şovu önceki itibariyle resmen başladı. Las Vegas’ın farklı alanlarında gerçekleştirilen fuarın yıldızı bu yıl teknoloji startup’ları oldu. Teknoloji devlerinin stantlarını kurduğu ana etkinlik alanı kadar startup’ların yer aldığı ‘Eureka Park’a bu yıl ilgi üst seviyedeydi. Dünyanın dört bir yanından katılan teknoloji startup’ları geliştirdikleri teknolojilerle CES’in ilk gününe damga vurdu. Bosch Türkiye’nin davetiyle katıldığımız CES’te, biz de bu teknolojileri yakından inceledik.

BEBEĞİNİZİN NEFESİNİ İZLİYOR

Görüntü tanıma teknolojilerinin kullanıldığı alanlardan biri bebekler oldu. Smartbeat, bebeklerin aldığı nefesi kontrol eden bir kamera geliştirdi. Bebek yatağının üzerine monte edilen model, bebeklerin karnının hareketlerini talip ediyor. Bu sayede bebeklerin dakikada kaç kez nefes aldığını hesaplayan Smartbeat, olumsuz bir durumda ebevynlerin müdahele etmesini sağlıyor.

APPLE’IN İLANI DİKKAT ÇEKTİ


YORUMLAR

  • 0 Yorum