Sultan and The Saint Filmi Diyanet Center’da

Sultan and The Saint Filmi Diyanet Center'da

Senaryosunu ve yönetmenliğini Alex Kronemer'ın yaptığı 2016 yapımı Sultan and The Saint filmi Maryland eyaletinde bulunan USA Diyanet Center'da gösterime giriyor.

21 Aralık 2017 - 05:14

Birlik Vakfı tarafından finanse edilen filmin gösterimi 26 Aralık 2017, Salı, 19:30 Oditoryum, Kültür Merkezi, DCA Kompleksinde yapılacak. Ücretsiz olarak sunulacak filmin konusu ise şöyle: Sultan ve Aziz , tarihteki en büyük kayıp hikayelerden birini anlatıyor. Doğu-Batı çatışmasının geçmiş bir döneminde ortaya çıkan bu, bugünümüze acil olarak konuşuyor. Bir inançlı iki Hıristiyan vaiz, diğeri bir Müslüman İmparatorluğun hükümdarı, iki yüz yıl boyunca savaş, güvensizlik ve karşılıklı saygı ve ortak bir zemin arayışında sinsice propaganda yapmışlardı

Assisi Francis ve Mısır Sultanı'nın öyküsü ve Haçlı Seferleri olarak bilinen Hıristiyan-Müslüman çatışması döneminde kanlı bir savaş meydanında buluşmalarını içeriyor. Bu büyük tarih, önemli tarih.
Bugünkü çatışmalara doğrudan doğruya değinmekle kalmıyor aynı zamanda hikayenin kendisi de efsanevi iddialara göre daha çekici, merkezi karakterlerle ve büyüleyici çarpık dönüşlerle çok dramatik.

sultan ve aziz film sahnesi sultan al-kamilÖte yandan bir avuç esir olarak ele geçirilen ve bir yıl boyunca hapsedilen ve daha sonra şiddetin şahit olduğu bir çözüm olan bir şiddet mağduru olarak serbest bırakılan, provaçi Assisi'de şaşkın bir şövalye olan Francis var. hayatının ve değerlerinin radikal olarak yeniden düzenlenmesi.
Ve unutulmuş bir Müslüman prens, görkemli Selahaddin'in genç yeğeni, Lionheart'ın ünlü muhabiri Richard, padişahın sarayında büyümüş ve annesi İslami öğrenmeye boğan taht için bakım yapmıştı. İki muhtemel kahramanın hayal edilmesi zor. Ve bu iki adam arasındaki görüşme, kavşak noktasında, geçmişi değişti

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New Jersey Highway'de Para Kaosu
New Jersey Highway'de Para Kaosu
Apple Teksas'ta 20 bin kişiyi alacak
Apple Teksas'ta 20 bin kişiyi alacak