Suriye'de ABD ile Rus Askerleri Arasında Gerginlik

Suriye'nin Kamışlo ile Derik kenti arasındaki bölgede bulunan ABD askerlerinin, geçen Çarşamba günü, bölgeye ulaşmak isteyen Rus askerlerinin yolunu keserek, konvoyu geri gönderdiği iddia edilmişti. Yeni bir gerginlik daha yaşandı.

Suriye'de ABD ile Rus Askerleri Arasında Gerginlik
27 Ocak 2020 - 21:40 - Güncelleme: 27 Ocak 2020 - 21:45

Güvenlik uzmanı ve eski asker Abdullah Ağar ise, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu. Ağar, yine bu iki ülkenin karşı karşıya geldiğini belirtirken, bu kez de Kamışlı'ya giden Rusları ABD'nin yine engellediğini belirtti.


 

BÖLÜMLERCOPYRİGHT 2018 ODATV.COM

Ruslar ve ABD'liler yine karşı karşıya geldi... "Birbirlerine önce silah sonra helikopter çektiler"

Ruslar ve ABD'liler yine karşı karşıya geldi...

27.01.2020
816SharesSuriye'nin Kamışlo ile Derik kenti arasındaki bölgede bulunan ABD askerlerinin, geçen Çarşamba günü, bölgeye ulaşmak isteyen Rus askerlerinin yolunu keserek, konvoyu geri gönderdiği iddia edilmişti.

Güvenlik uzmanı ve eski asker Abdullah Ağar ise, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

Ağar, yine bu iki ülkenin karşı karşıya geldiğini belirtirken, bu kez de Kamışlı'ya giden Rusları ABD'nin yine engellediğini belirtti.

"ÖNCE SİLAH..."
"ABD’li ve Rus askerlerin Fırat’ın doğusunda birbirlerine önce SİLAH, sonra HELİKOPTER ÇEKTİKLERİNİ biliyor muydunuz?" 
diye soran Ağar, "2 gün önce Kamışlı’ya giden Rusları Tel Tamir yakınlarında M4 yolu üzerinde ABD’liler engelledi. Önce Ruslar, birbirlerine silah çektiler. Sonra sıra birbirine helikopter çekmeye geldi. Önce ABD Apache saldırı helikopterlerini bölgeye sevk etti. Sonra Ruslar bölgeye Mİ-8’lerini sürdü. Sonra bu kararlılık gösterisi eş zamanlı ve hep beraber 'Dağılın marş marş”la son buldu'" diye belirtti.

Ağar, daha önce Rusların ABD'yi durdurmasını da hatırlattı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum