TABA-AmCham’dan Islamo-Phobia Filmine Destek

TABA-AmCham'dan Islamo-Phobia Filmine Destek

Geçtiğimiz yıl vizyona giren, Senaryosunu ve yönetmenliğini Ömer Sarıkaya’nın üstlendiği, çalışmaları yaklaşık iki yıl süren “Islamo-Phobia (Tolerance)” filmi, İslam’ın bir barış dini olduğunu konu alarak dünya barışı açısından büyük önem taşıyor ve Türk-Amerikan İş Adamları Derneği (TABA-AmCham) tarafından da destekleniyor.

29 Mart 2019 - 20:34 - Güncelleme: 29 Mart 2019 - 22:33

Senaryosunu ve yönetmenliğini Ömer Sarıkaya’nın üstlendiği,  çalışmaları yaklaşık iki yıl süren “Islamo-Phobia  (Tolerance)” filmi,  İslam’ın bir barış dini olduğunu konu alarak dünya barışı açısından büyük önem taşıyor ve Türk-Amerikan İş Adamları Derneği (TABA-AmCham) tarafından da destekleniyor. 

Çekimleri Hollywood’da gerçekleşen ve 38 ülkeden oyuncuların rol aldığı Islamo-Phobia  (Tolerance),  İslam’ın bir barış dini olduğunu anlatarak, İslam’da merhamet ve sevginin hakim olduğunu gözler önüne seriyor. Tamamen bağış üzerine yapılandırılan ve kar amacı gütmeyen filmden elde edilecek gelir, yardım kuruluşları bünyesinde insani yardıma dağıtılacak.  

TABA-AmCham Başkanı Ali Osman Akat ile bir araya gelerek filmle ve yeni projelerle ilgili istişare toplantısında bulunan Ömer Sarıkaya, “İslamophobia’yı anlatmanın en iyi yolu sinemadan geçer” fikriyle yola çıkıldığını belirterek “Batı’nın ve dünyanın İslam’ı anlaması için böyle bir filmin olması gerektiği kanatindeyim. Bu konuda böyle bir sinema yolu ile insanlar birbirilerine entegre olabilecektir. Bu projenin Müslümanlar’ın ve İslam dünyasının üzerindeki ön yargılı karabulutların dağılmasına katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum” açıklamasında bulundu.

FİLMİN KONUSU

Bosna'daki savaş 1984'te başladığında, Omar sadece 8 yaşındaydı. Hristiyan babası ortadan kayboldu ve kısa bir süre sonra Omar ve Müslüman annesi yeni bir hayata başlamak için Rotterdam'a göç etti. Omar, üniversitedeki genç bir öğrencinin kimlik krizi ile mücadele ederken, genellikle ayrımcılık ve ırkçılıkla karşı karşıya kalırken, Omar sonunda İslam'a dönüşüyor. Din hakkında daha fazla bilgi arayışında olan ve bazı yeni arkadaşlarından dolayı Omar kendisini tehlikeli olarak işaretlenmiş olan CIA kara listesinde bulur. O andan itibaren, hayatı sert bir dönüşe giriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Satellite images suggest Iran rocket launch looms
Satellite images suggest Iran rocket launch looms
Amerika'da Kaçak Göçmen Çalıştırana Ceza Var mı?
Amerika'da Kaçak Göçmen Çalıştırana Ceza Var mı?