TADF Seçimlerini Tohan Hazinedar Kazandı

TADF Seçimlerini Tohan Hazinedar Kazandı

Amerika Birleşik Devletleri'nde Türk Derneklerinin çatı kuruluşu Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) başkanlık seçimi yapıldı. 4 adayın yarıştığı seçimlerde İşadamı Tohan Hazinedar en fazla oyu aldı.

25 Haziran 2018 - 10:06 - Güncelleme: 25 Haziran 2018 - 10:28

New Jersey eyaletine bağlı Dover kentinde bulunan Turkistan American Association Derneğinde yapılan olağan toplantıya yaklaşık 50 derneğin temsilcileri katıldı. 

İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından başlayan TADF seçimlerine üye derneklerin temsilcileri oy kullandı. Tohan Hazinedar, Cemil Kahyaoğlu, Cenk Çoktosun ve Tulga Tekman'ın yarıştığı seçimler Cemil Kahyaoğlu ile  Tohan Hazinedar arasında yaşandı. Seçimde Hazinedar'a 100 oy çıkarken, Cemil Kahyaoğlu 43 oyda kaldı.

Tohan Hazinedar yaptığı açıklamada "TADF başkanı seçilmemde bana destek olan olmayan herkese çok teşekkür ederim. Bu görevi layıkı ile yapmak için elimden geleni çabayı sarfedeceğim." derken, Cemil Kahyaoğlu, "Türk Amerikan Toplumununa Saygı ve Teşekkür ediyorum Tercihlerinden Dolayı. TADF,Yeni Başkanı Tohan Hazinedar'ı tebrik eder, başarılar dilerim." dedi.

2018/06/2018-06-25-10-27-42.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of Country
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of...
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları