TADF’ta Seçime 4 Aday Katılacak

TADF'ta Seçime 4 Aday Katılacak

Kısa adı TADF olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu 24 Haziran'da seçime gidiyor. 3 dönemdir başkanlık yapan Atilla Pak yeniden aday olmazken, başkanlık yarışında 4 aday kesinleşti. 63 derneğin çatı kuruluşu olan TADF'ta adaylar şöyle:

13 Haziran 2018 - 09:53

Federasyon Yönetim Kurulu Başkan Adayları, TADF tüzüğünün 31’inci maddesinin 43-b bölümünde yer alan Genel kurul tarihinden en geç iki hafta önce, 5 aktif üye Derneğin yönetim kurulu destek kararlarını alarak, adaylık başvurularını gerçekleştirdiler.

Federasyon Yönetim Kurulu Başkan Adayları;

Cemil Kahyaoğlu,

1969’da Giresun doğumlu olan Kahyaoğlu New Haven CT College mezunu. Nakliye üzerine işyeri olan Cemil Kahyaoğlu, evli ve 2 çocuk babası. Aynı zamanda Türk Amerikan Giresunlular Derneği başkan yardımcılığı yapan Kahyaoğlu TADF İcra Kurulunda başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 

Cenk Çoktosun,

1968 İstanbul doğumlu olan Cenk Çoktosun Lise mezunu. Limuzin sektöründe hizmet veriyor. Ayyıldız Derneği başkanlığı yapan Çoktosun TADF İcra Kurulunda başkan yardımcısı, Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.  

Tohan Hazinedar,

1971’de Ordu'da doğan Tohan Hazinedar Karadeniz Teknik Üniversitesi ve İndiana Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu. İnşaat sektöründe önemli şirketin sahibi olan Hazinedar Evli ve 1 kız babası. Anadolu Club Derneğinden aday olan Tohan Hazinedar, TADF İcra Kurulunda başkan yardımcısı olarak görevde bulunuyor.

Tulga Tekman, 

1962 İstanbul doğumlu. İTU / Makina Mühendisi. İş Adamı (Taşıma). Türkçe ve İngilizce konuşuyor. 2 çocuk babası. Young Turks Derneğinden aday oldu. TADF yönetiminin çeşitli dönemlerinde İcra Kurulunda 1. başkan yardımcılığı, sayman ve icra kurulu üyeliği görevinde bulunmuş ve TADF’de başkan vekili olarak görevine devam etmekte.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seda Sayan: Oğulcan'a 'torpilli' dedikleri için futbolu bıraktırdım!
Seda Sayan: Oğulcan'a 'torpilli' dedikleri için futbolu...
Oyuncu Recep Aktuğ evden çıkamaz durumda!
Oyuncu Recep Aktuğ evden çıkamaz durumda!