• Reklam

TADF Toplantısında Seçim Tartışması

Amerika Birleşik Devletleri'nde 63Türk Sivil Toplum Kuruluşunun çatı kuruluşu Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF)'ın olağanüstü toplantısında başlayan tartışma sosyal medyada devam ediyor. Toplantıya katılan Guşan Yediç toplantıda tüzük maddelerinin değişimine itiraz edince tartışma çıktı.

Reklam
TADF Toplantısında Seçim Tartışması
10 Ocak 2018 - 09:46 - Güncelleme: 10 Ocak 2018 - 18:45
  • Reklam

Toplantının yapıldığı New Jersey'de bulunan Türkistan Dernek binasına gelen Guşan Yediç, "Genel Kurulun aldığı, başkan ve yönetim kurulu seçim kararı ve özellikle de tüzük maddeleri değişimi olarak da sunulan tüm kararların tüzel olmadığı, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüzel ve yasal bir temele dayanmadığı nedeni ile geçersiz olduğunu" dile getirerek itiraz etti.

Bunun üzerine salonda bulunan bazı isimlerle sözlü tartışma yaşanırken, Federasyon Yönetiminde bulunan Cenk Çoktosun araya girdi. Bunun üzerine toplantı salonundan ayrılan Guşan Yediç tartışmasını Sosyal Medya'dan sürdürdü. Salonda bulunan bazı isimleri sosyal medyada eleştiren bazı isimlerinde sadece baş harflerini yazdı. Buna cevap veren Cenk Çoktosun ve Denise Şahin yeni tartışmanın fitilini ateşledi. 

Kendisine karşı bir yazı yazıldığını iiddia eden Denise Şahin,  Guşan Yediç'e "Geçiniz karşıma, siz de diplomalarınızı, eğitiminizi, işinizi, Vatan için yaptığınız faydaları masaya koyunuz ben de, ha bir de ömrünüz boyunca kaç kitap okudunuz.?" diye yazdı.

Cenk Çoktosun ise, Sosyal Medya hesabından, Federasyona siyasete izin vermediklerini dile getirerek "Türkiye'den ana sponsor adı altında paralar geldiği zaman dedikodulara neden oluyordu. 2 yıldır federasyonu siyasete alet etmedik diye devlet babanın bazı memurları, federasyonu bitirmek istediler. Buna Federasyon olarak müsaade etmedik. Guşan Yediç abimizdir, Vatanseverdir. Kendince tüzüğün değiştirilmesine karşı çıktı, yönetime yaptığı hakaretleri kendisine yakıştıramadık." dedi.

Federasyon Başkanı Atilla Pak tüzükte bulunan Haziran'ın 3. haftası yapılacak federasyon kongresi maddesinin Haziran'ın 4. haftası olarak değiştirildiğini ifade etti.

Fotoğraf: Denise Şahin

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com