TASC: Ermeni Katili Serbest Bırakmayın

1982 yılında Amerika Birleşik Birleşik Devletleri'nin California eyaletine bağlı Los Angeles kentinde, Türkiye başkonsolosu Kemal Arıkan'ı şehit eden Ermeni katilin şartlı salıverilmesine Türk Sivil Toplum Kuruluşları karşı çıkıyor. Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi TASC, California Valisi Gavin Newson'a mektup hazırlayarak, Ermeni katil Harry (Hampig) M. Sassounian’ın şartlı tahliye kararından vazgeçmesi için imzaya açtı.

Reklam
TASC: Ermeni Katili Serbest Bırakmayın
09 Şubat 2020 - 14:48
Reklam

https://www.stopterroristparole.org/letter.html adresinden yayınlanan mektupta, kararın onaylanmamasını isteyen TASC, mektubun herkes tarafından imzalanmasını istedi. Mektupta "27 Aralık 2019'da, Kaliforniya şartlı tahliye Duruşmalarının (BPH) iki yanlış yönlendirilmiş Komiseri, Los Angeles Türk Başkonsolosu Kemal Arıkan'ın suikastçısı Hampig “Harry” Sassounian'a bir çıkış tarihi sundu. Bu kararı tersine çevirmenizi ve bu nedenle bu gerçekleşmemiş teröristi hapishanede tutmanızı rica ediyorum.

Sassounian, Adalet Komandoları (JCAG) üyesiydi ve oradan aldığı emirle Türk Başkonsolosu Arıkan'ın cinayetini gerçekleştirdi. Sassounian bu ilişkiyi reddetsede, FBI bir zamanlar JCAG'I Amerikan topraklarında en aktif Ortadoğu terör örgütü olarak değerlendirdi ve dört Türk diplomatını (üçü Kaliforniya'da) katletti. Aynı örgüt düzinelerce Amerikalıyı yaraladı." denilerek Vali'ye ithafen bir mektup hazırladı.
Mektubun imzalanarak gönderilmesini isteyen TASC, katilin serbest bırakılmasının Amerikan adalet anlayışıyla bağdaşmadığını vurguladı.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa Arslan
    4 ay önce
    hala anlamadınızmı Türk postuna süretine girmiş vatan hainlerini Türke düşmanlık edenleri er geç Türk halkı suçlu çıkacak inşaAllah
Reklam