• Reklam

TBMM'de Tahinli Kabak Tatlısı Polemiği

TBMM'de AKP ve CHP arasında kabak tatlısı polemiği yaşandı. AKP'li Salih Cora, CHP'li Ali Öztunç'un fakirlik edebiyatı yaptığını ama kabak tatlısı yediğini söyledi. Öztunç ise vallahi yemedim diyerek kendini savundu.

Reklam
TBMM'de Tahinli Kabak Tatlısı Polemiği
18 Aralık 2020 - 21:57
  • Reklam
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'de süren bütçe görüşmelerinde AKP ve CHP arasında tahinli kabak tatlısı polemiği yaşandı. AK Partili Salih Cora, CHP’li Ali Öztunç’a “Fakirlik edebiyatı yapıyor ama kendisi de kabak tatlısını tahinli yedi” dedi.

Vallahi Yemedim
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Benim lokmalarımı saymış demek ki. Eğer ben kabak tatlısı yediysem Allah benim belamı versin. Vallahi yemedim. Kuru fasulye pilav yedim" diye kendini savundu.

Öztunç'un cevapları üzerine Milletvekilleri mecliste kahkahalara boğuldu.

Tahinli Kabak Yemek Kötü Bir Şey Mi?
Yaşanan tartışmanın üzerine Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, "Yediniz mi siz kabak tatlısını? Yemediyseniz sorun yok." diyerek araya girdi.

Cora'nın satıştığına dair yükselen sese ise Bilgiç, "Arkadaşlar, sataşmadı, kabak tatlısı yemek kötü bir şey mi tahinle; hayret bir şey. Ve Sayın Cora, hakikaten, kimin ne yediği bizi hiç ilgilendirmiyor yani." şeklinde cevap verdi.

Mecliste tansiyon Öztunç’un önceki gün söylediği şu sözlerle yükseldi:
"Beyaz çay, ejder meyvesi, efuli -liçi meyvesi eşliğindeymiş- aloe vera -starex meyvesi eşliğinde- orman meyveli spesiyal, bahçe naneli limonata içermiş, pataşur içerisinde Çerkez tavuğu -neyse bu artık- zencefilli somonlu suşi, tartolet içerisinde humus. Millet aç siz bunları yiyorsunuz."
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com