• Reklam

Tehlikeli Şehir San Francisco

San Francisco, Silikon Vadisi’nin de bulunduğu, bu sebeple teknolojide dünyaya yön veren büyük şirketlerin yer aldığı ve haliyle eğitim düzeyi, kazancı yüksek kesimin yaşadığı renkli bir şehir. Ancak bugün Gizem bizlere, San Francisco’nun farklı bir yüzünü gösteriyor. Amerika'nın en tehlikeli şehirlerinden biri kabul edilen San Francisco’nun arka sokaklarında bakalım neler oluyor? Tüm merakınızı giderecek bir haber hazırladık sizler için.

Reklam
Reklam
Tehlikeli Şehir San Francisco
13 Eylül 2020 - 12:03
Reklam

Uyuşturucu ve Evsizlere Dikkat!
San Francisco sokaklarındaki gezisine başlayan Gizem, ilk olarak yerdeki enjektörleri işaret ederek kendisi için biraz tehlikeli bir gezi olacağını söylüyor. Bu şehirde, hemen her yerde bu görüntüye rastlamanın mümkün olduğunu söyleyerek, bastığınız yere dikkat etmeniz gerektiği konusunda uyarıyor. Bu şehir çok gelişmiş, zengin, renkli ve eğlenceli olmasının yanında; maalesef uyuşturucu kullanma oranı çok yüksek bir yer.
 
Hemen arkasındaki evsizleri göstererek, bu zengin şehirde, yine şaşılacak derecede çok ‘homeless' yani evsizin yaşadığına dikkat çekiyor Gizem. San Francisco'da her yerde kaldırımlarda evsizler ve onların yığılı eşyalarıyla karşılaşmanız çok olası bir durum.
 
San Francisco’nun tam merkezi sayılan City Hall'e giden Gizem, karşısındaki San Francisco Public Library ile arasında kalan görkemli meydanın, akşam hava kararmaya başlayınca, resmen bir zombi alanına dönüştüğünü ifade ediyor. Gerekli aydınlatmalar yapılmış olsa da, Gizem buranın akşamları tehlikeli bir yer olduğunu söylüyor. Birçok evsizin oraya dolmasıyla, çok tehlikeli bir bölge olduğunu söylüyor. Gündüz, sadece birkaç saatliğine bu alanda güvenle hareket edilebildiğine işaret ediyor. Şehrin tam göbeğinin güvenli olmayışına kendisi de şaşırıyor.
 
Kütüphaneden Güzel Bir Hizmet!
Her şey kötü olacak değil ya! San Francisco Public Library’ye giren Gizem, burada imkanı olmayanlar için güzel bir uygulamadan bahsediyor. Bilgisayarınız yok ise, 3 haftalığına sizde kalabilecek ve sınırsız kullanabileceğiniz bir bilgisayar, bu kütüphanede ücretsiz olarak veriliyormuş. Bizce de güzel bir uygulama.
 
Bizleri bu defa, Dogpatch denilen bir sanayi bölgesine götüren Gizem, büyük konser organizasyonlarının şehir merkezi yerine, 3 - 4 mil uzaklıktaki bu alanda yapıldığı bilgisini veriyor. Burası sanayi bölgesi olmasına rağmen, birçok duvarda, hatta fabrika duvarlarında bile çok renkli sanatsal çizim ve boyamalara rastlıyorsunuz. Zaten eskilerde tersane olan bu bölge şimdilerde sanat galerilerine de ev sahipliği yapıyor. Bu da San Francisco’nun güzelliklerinden biri. Her sokakta, her yerde graffitilere rastlamanız mümkün. Şehrin merkezi tehlikeli olabilirken, bir sanayi bölgesi bu kadar renkli ve sanatsal etkinliklere açık bir yere dönüşebiliyor.
 
Bu bölgeyi, club müziklerden hoşlananların ziyaret etmesini öneren Gizem, 7 saat sürecek bir müzik etkinliğine katılıyor. İnsanların rahatlamak için doldurdukları bu lokalde, yemeklerin çok lezzetli olduğunu hatırlatalım.
 
Evet, uyuşturucu bağımlılarının ve evsizlerin kol gezdiği, bir parça tehlikeli bir yer olabilir; ancak aynı zamanda teknolojinin kalbinin attığı, California'da bulunan sıcak ve okyanusa kıyısı olan kumsallara sahip, büyük, renkli, zengin ve kültürel bir şehir San Francisco. Merak edenlerin mutlaka gitmesini tavsiye ederiz.
 
KAYNAK: Kariyer Kılavuzu


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com