• Reklam

Teksas'ın İçme Suyunda Beyin Yiyen Amip

Amerika Birleşik Devletleri'nin Texas eyaletinde yetkililer, Lake Jackson kenti sakinlerini şebeke suyuna beyin yiyen amip karıştığı için çeşme suyunu kullanmamaları konusunda uyardı . Kent sakinlerinden çeşme suyunu kullanmamalarını isteyen yetkililer, tehlikenin büyük olduğu ve kirli içme suyunun ölüme neden olacağını belirttiler

Reklam
Reklam
Teksas'ın İçme Suyunda Beyin Yiyen Amip
27 Eylül 2020 - 01:45
Reklam

Açıklamada, "Lake Jackson sakinleri, su sistemi yeterince temizleninceye ve numuneler suyun kullanımının güvenli olduğunu gösterene kadar suyu kullanmama kararı verildi. Bunun ne kadar süreceği şu anda bilinmiyor." denildi.

Lake Jackson Şehir Müdürü Modesto Mundo, Lake Jackson içme suyunun 11 örneğinden üçünün, bu ay ölen bir çocuğun evindeki hortumdan biri de dahil olmak üzere nadir bir beyin yiyen amip olan naegleria fowleri için ilk genetik materyal gösterdiğini söyledi.

Cumartesi sabahı bir acil durum konseyi toplantısında Mundo, "Şehir merkezindeki çeşme, çeşmenin altında küçük bir çukur var, oradaki su amipin ilk genetik materyalini gösterdi." şeklinde konuştu.

Lake Jackson'da 6 yaşındaki Josiah McIntyre, ilk olarak 3 Eylül'de baş ağrısından sonra 8 Eylül'de öldü. Mundo, ailesinin Ağustos ayı sonlarında şehir su şebekesinden gelen suyla doldurulan havuza girdiğini daha sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını aktardı.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com