• Reklam

Texas'ta Alışveriş Merkezine Silahlı Saldırı: 22 ölü

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaleti El Paso kentinde bir kişinin alışveriş merkezinde etrafa ateş açtı. Saldırıda ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi.

Reklam
Texas'ta Alışveriş Merkezine Silahlı Saldırı: 22 ölü
03 Ağustos 2019 - 21:59 - Güncelleme: 03 Ağustos 2019 - 22:32
  • Reklam

El Paso Polis Merkezinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, saldırı bilgisi teyit edilirken, bölgedeki insanlara Cielo Vista alışveriş merkezinden uzaklaşmaları uyarısında bulunuldu.

Bölgeden gelen yerel haberlerde, saldırganın hala söz konusu alışveriş merkezinin yakınlarında olduğu ve saldırıda yaralananların bulunduğu belirtildi.

Haberlerde alışveriş merkezindeki dükkanların kapatıldığı ve bölgeye polis takviyesinin yapıldığı ifade edildi.

Bir tanık ABC-7'ye Hawkins'ten Wal-Mart'ın arasında silah sesi geldiğini ve polisin bölgeyi boşaltmaya başladığını aktardı. Tanık, Wal-Mart'tan çok sayıda yaralı insanın çıktığını belirterek ölülerin olduğunu da vurguladı.

Bölgeden silah seslerinin geldiğini Polisin sık sık uyarıda bulunarak çevredekilere araçların arkasına güvenli bir yere sığınmalarını istedi.

Başka bir görgü tanığı ise olayın Cielo Vista alışveriş merkezi ile JC Penny civarında olduğunu söyledi. Bu tanık, insanların Dillard’lardan JC Penny’ye tahliye edildiğini aktardı. 

Bölgede Yerel ve Eyalet Polisinin yanı sıra ICE, FBI ve Ulusal Güvenlik ve kitlesel zayiat ambulans otobüsünün bulunduğunu aktarıyor.

Saldırıda 4'ü çocuk 22 kişinin hayatını kaybettiği çok sayıda yaralı olduğu öğrenildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com