• Reklam

TikTok'a Bir Vetoda Pakistandan

Popüler video uygulaması olan Tiktok, Pakistan’da yasaklandı. Pakistan Telekomünikasyon Kurumu, ahlaksız içeriği filtreleyip yasaklama konusunda başarılı olamayan video paylaşım platformu TikTok'u engellediğini duyurdu.

Reklam
Reklam
TikTok'a Bir Vetoda Pakistandan
10 Ekim 2020 - 05:57
Reklam

Dünyaca ünlü Çin menşeili sosyal medya uygulaması TikTok, Pakistan'da yasaklandı. Pakistan Telekomünikasyon Kurumu (PTA) tarafından yapılan açıklamada, uygulama içeresinde ahlak kurallarına aykırı ve uygunsuz içerik bulunduğuna dair Pakistan halkı tarafından çok sayıda şikayet geldiği aktarıldı.

PTA’nın açıklamasında şöyle denildi:

* TikTok’ta sürekli olarak yayınlanan içeriklerin niteliği ve şikayetleri göz önünde bulundurarak, uygulamaya son bir uyarı yayınladı.

* Çevrimiçi olarak kanunsuz içeriklerin proaktif bir şekilde denetlenmesi için etkili bir mekanizmanın geliştirilmesi için yetkililere süre tanındı.

* Uygulama talimatlara uymakta başarısız oldu ve bu nedenle Pakistan'da TikTok uygulamasının engellenmesi için talimat verildi.

PTA ayrıca, TikTok'la anlaşmaya açık olduğunu ve TikTok tarafından yasa dışı içeriklerin engellenmesi için tatmin edici bir mekanizma geliştirilmesi durumunda kararın yeniden gözden geçireceğini bildirdi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com