• Reklam

Times Meydanı'nda Trump Kavgası

New York'un gözdesi Times Meydanı'nda, pankart açmak isteyen Trump destekçileri ile siyahilerin haklarını savunan aktivistler arasında kavga çıktı.

Reklam
Times Meydanı'nda Trump Kavgası
06 Mart 2021 - 06:22
  • Reklam
New York Times Meydanı'nda Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Donald Trump taraftarları ile Black Lives Matter (Siyahi Hayatlar Önemlidir) üyeleri arasında kavga çıktı. Siyahi haklarını savunan aktivistler, "Trump 2024 Amerika'yı Kurtar" yazılı büyük bir bayrağı açmak isteyen Trump destekçilerine engel oldu.

Olaya, New York polisi (NYPD), müdahale etti. Trump taraftarlarının bayrak açmasına izin vermeyen NYPD, birbirlerine saldıran iki gruptan bir çok göstericiyi de gözaltına aldı.

Trump Plaza Önünde Açmak İstediler
Daha erken saatlerde Trump taraftarları, New York 5. Cadde'deki Trump Plaza önüne gelmiş ve ellerindeki bayrağı cadde üzerine sarı boya ile yazılı "Siyahi Hayatlar Önemlidir" yazısının üzerinde açmak istemişti.

Polisin yolu kapatması üzerine, Times Meydanı'na yönelen Trump destekçileri ile karşıt grup Siyahi Hayatlar Önemlidir üyeleri arasında, yol boyunca sözlü atışmalar yaşanmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com