Times Square'de Tasarruflu Kutlama

Saatlerin gece yarısı 23.59 gösterdiğinde, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ile devlet okullarından seçilen bilim öğretmenleri ve öğrencileri, 60 saniyede düşecek olan kristal topun düğmesine bastı.

Times Square'de Tasarruflu Kutlama
01 Ocak 2020 - 14:05

Amerika Birleşik Devletleri'nde yılbaşı kutlamalarının en gözde mekanı olan New York Times Meydanı'nda, yüz binlerce kişi soğuk havaya aldırmadan yeni yılı kutladı.

New York'un merkezi Times Meydanı'nı dolduran yüz binlerce kişi, sabah saatlerinden itibaren New York PoYorkDepartman'ının kurduğu kontrol noktalarından tek tek aranarak içeri alındı.

Polis, kutlamaya gelenlerin yanında şemsiye, sırt çantası gibi malzeme taşımasına izin vermezken, olası terör tehdidine karşı da çevrede geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.

NYPD  şefi Terenca Monahan, kutlamalar boyunca meydanda ve metro istasyonlarında binlerce üniformalı ve sivil polisin görev yaptığını, ağır silahlı anti terör timlerinin, bomba koklayan K-9 polis köpeklerinin ve acil servis araçlarının da hazır tutulduğunu söyledi. 1000'den fazla güvenlik kamerası ile izlenen meydan, zaman zaman polis helikopterleri ve 3D donanımlı termal kameralar bulunan insansız hava araçları ile de havadan kontrol edildiğini anlattı.

Bu yılki teması 'iklim değişikliği' olan Times Meydanı'ndaki kutlamada gösteriler akşam saat 18.00'de başlayarak 12.30'a kadar sürdü. Değişik pop müzik ve dans gruplarının performanslarını sergilediği kutlamalar kapsamında BTS, Post Malone, Sam Hunt ve X Ambassadors gibi sanatçılar da konser verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum