• Reklam

Trump 1200 dolar daha verir mi?

Amerikan başkanı Donald Trump Corona Virüs salgını ile ilgili çok kapsamlı bir basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularından bunalan Trump cevap vermek yerine kürsüyü terk etti.

Reklam
Reklam
Trump 1200 dolar daha verir mi?
12 Mayıs 2020 - 14:27
Reklam

Amerikan başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'ın bahçesinde yaptığı basın toplantısında ülkede Covid-19 konusunda atılan ve atılacak adımları değerlendirdi.

Trump Corona virüs salgınında  günlük test kapasitelerinin 300 bine çıktığını ve hafta sonuna kadar 10 milyon teste ulaşmaya amaçladıklarını söyledi. 

Trump, bir gazetecinin, "ABD'nin tüm dünyada en çok test yapan ülke olduğunu söylüyorsunuz ve bununla övünüyorsunuz. Peki ülkede her gün insanlar ölürken ve birçok yeni vaka görülürken bunun bir önemi var mı?" sorusunu da "Dünyanın her yerinde can kayıpları oluyor. Belki de bu soruyu Çin'e sormalısınız, bana sormayın. Size sıra dışı bir yanıt verebilirler" dedi

Amerikalılara yapılan 1200 dolarlık nakdi yardımın ikincisinin olup olmayacağına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Trump, "Bu konuyu konuşuyoruz" şeklinde konuştu.

Sorulardan bunalan Trump toplantıyı yarıda bırakarak kürsüyü terk etti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com