• Reklam

Trump 24 Nisan İçin Büyük Felaket Dedi

Amerikan Başkanı Donald Trump, Ermeniler tarafından 1915 olaylarının yıl dönümü olarak kabul edilen 24 Nisan'a ilişkin olarak Ermenice 'Büyük Felaket' anlamına gelen 'Meds Yeghern' ifadesini kullandı. Dünya'ya dağılmış bir çok Ermeni, 1965 yılında ortaya atılan soykırım iddiasının bir palavra olduğuna inanıyor olsa da güçlü lobilerce desteklenen Taşnak Ermenilerine sesini çıkaramıyor.

Reklam
Reklam
Trump 24 Nisan İçin Büyük Felaket Dedi
24 Nisan 2020 - 09:44
Reklam

Osmanlı İmparatorluğunda en sadık millet olarak bilinen Ermeniler, Osmanlı'nın son yıllarında İngilizlerin kışkırtması ve Rusların desteği ile Doğu Anadolu'da Müslümanlara yönelik soykırım başlattı. Erzurum, Iğdır, Kars başta olmak üzere bir çok kentte köylerde bulunan Müslüman kadın çoluk çocuk demeden katliamlar gerçekleştirdi. Sanatta usta olan Ermeniler 1965 yılından beri Anadolu'dan çıkarılışlarını soykırım olarak dünyaya anlatıyor.
24 Nisan'da başta Amerika Birleşik Devletleri'nde toplanan Ermeniler Türkiye'ye ve Türklere yönelik çirkin gösteriler düzenliyor.
Her yıl aynı gün görevdeki Amerikan başkanları ise Ermenileri destekleyen bir açıklama yaparak Türkiye'yi karşılarına anlmak istemediklerinden "Büyük Felaket" ifadelerini kullanıyor.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com