Trump: Annenin Yanına Git Canım

Trump: Annenin Yanına Git Canım

ABD Başkanı Donald Trump, Minnesota eyaletindeki mitingi sırasında kendisini protesto eden eylemciye sataştı. Trump, eyleminin ardından salondan çıkarılan protestocu için 'Kadın mıydı, erkek miydi? Benden daha fazla berbere gitmeye ihtiyacı var. Anlayamıyorum. Saçını kestirmesi lazım" dedi. ABD Başkanı Trump, Minnesota'nın Duluth kentindeki mitinginde iki keylemci tarafından protesto edildi.

22 Haziran 2018 - 07:33

ABD Başkanı Donald Trump, Minnesota eyaletindeki mitingi sırasında kendisini protesto eden eylemciye sataştı. Trump, eyleminin ardından salondan çıkarılan protestocu için 'Kadın mıydı, erkek miydi? Benden daha fazla berbere gitmeye ihtiyacı var. Anlayamıyorum. Saçını kestirmesi lazım" dedi.

ABD Başkanı Trump, Minnesota'nın Duluth kentindeki mitinginde iki eylemci tarafından protesto edildi.

Trump kürsüde konuşurken uzun saçlı bir erkek protestocu, Trump ile iş adamı Jeffrey Epstein'in birlikte poz verdiği fotoğrafı tutmaya başladı. Fotoğrafta 'Jeffrey Epstein kimdir?' yazdığı görüldü.

'ANNENİN YANINA GİT CANIM'

Trump ise protestocuyu işaret ederek" Onu dışarı çıkartın. Annenin yanına git canım. Dışarı. Erkek miydi, kadın mıydı? Çünkü benden daha fazla berbere gitmeye ihtiyacı var. Anlayamıyorum çünkü saçını kestirmesi lazım" dedi.

​EPSTEIN KİMDİR?

Eylemci salondan dışarı çıkarılırken Trump destekçileri "ABD, ABD" sloganları atttı. Trump'ı portesto eden bir başka eylemci de görevlilerce salondan çıkarıldı.

Milyarder iş adamı Epstein, 2008 yılında 14 yaşında bir kız çocuğuna para karşılığı cinsel ilişki teklif etmekten 13 ay hapis yatmıştı.

2016 yılında ise bir kadın 1994 yılında 13 yaşındayken Epstein'in düzenlediği seks partilerinden birinde Trump'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürmüş ancak suçlamalar kasımda düşmüştü. Trump'ın avukatları iddiayı yalanlamıştı.

'SINIR DAHA ÖNCE OLDUĞU GİBİ SERT OLACAK'

Diğer taraftan Trump mitinginde, ABD sınırında sığınmacı çocukların ABD sınırında  ailelerinden ayrılması etrafında yaşanan sert tartışmalara odaklandı.

Kendi yönetiminin devreye soktuğu uygulamayı başkanlık kararnamesiyle durduran Trump buna rağmen 'sert' önlemler alacağını söyledi.

ABD Başkanı "Aileleri birlikte tutatcağız ancak sınır daha önce olduğu gibi sert olacak" dedi.

Trump sözlerini "Buraya en iyilerini göndermiyorlar, bunu size söyleyebilirim. Ve onları geri gönderiyoruz" diye sürdürdü.

'KİM, ÜLKESİNİ BÜYÜK VE BAŞARILI BİR ÜLKEYE DÖNÜŞTÜRECEK'

'ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kuzey Kore lideri Kim'e 'Seni hala öldürmek istiyorum' dedi, ikisi de güldüler'

Singapur'da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile yaptığı tarihi zirveye de değinen Trump "Onunla harika bir görüşme yaptık. Harika bir kimya, gerçekten iyi anlaştık" dedi.

Kim'in 'ülkesini büyük ve başarılı hala getireceğini' söyleyen Trump "Onlar 'Başkan, onlarla görüşerek çok şey verdi' diyorlar. Ne yapmalıydım? Görüşmeliydim değil mi? Toptan nükleer silahtan arınma. Rehinelerimizi geri aldık. Ölen kahramanlarımızın kalıntılarını geri aldık. Çoktan 200'ü gönderildi. Japonya'ya füze atmayı durdurdular. Tüm nükleer denemeleri sonlandırdıları. Bizim durmasını istediğimiz her şeyi sonlandırdılar" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of Country
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of...
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları