• Reklam

Trump Georgia'da 2. Kez Kaybetti

Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia eyaletinde oylar yeniden sayılınca sonuç değişmedi. Trump, Georgia’da Biden’a karşı bir kez daha kaybetti.

Reklam
Reklam
Trump Georgia'da 2. Kez Kaybetti
20 Kasım 2020 - 22:47 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 22:48
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri’nde tartışmaların devam ettiği 3 Kasım seçimlerinin ardından yapılan Georgia eyaletindeki yeniden sayımların sonucunda, kazanan tekrar Joe Biden oldu. Georgia eyaletinde seçimlerden sorumlu üst düzey yetkili Brad Raffensperger, yaptığı açıklamada eyalette oyların yeniden sayımının tamamlandığını ve kazananın Joe Biden olduğunu açıkladı. 

Günlerdir beklenen sonuçlar resmen açıklandı ve bu eyaletteki iddialar asılsız kaldı. Tüm dava talepleri reddedilen Donald Trump, küçük bir oy farkıyla Demokrat aday Joe Biden'ın kazandığı Georgia eyaletindeki yeniden sayımı da kaybetti. Uluslararası haber ajansları, Biden'ın bir kez daha zafer kazandığını 02.56'da 'acil' koduyla geçti. Eyalette tüm oylar elle yeniden sayıldı. Trump’ın avukatların düzenlediği basın toplantısında ise Avukat Rudy Giuliani’nin saç boyasının yüze aktığı dakikalar olay oldu. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com