Trump ilhan Omar'i hedef aldı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, sosyal medyada bir komedyenin, Müslüman Kongre üyesi İlhan Omar'ı suçlayan ancak doğruyu yansıtmayan videosunu paylaştı.

Trump ilhan Omar'i hedef aldı
21 Eylül 2019 - 08:32

Komedyen Terrence K.Williams, söz konusu videoda, İlhan Omar'ın 11 Eylül terör saldırılarının 18. yıl dönümünde dans ettiğini ve eğlendiğini öne sürdü, ABD başkanı da bu videoyu paylaşarak "Demokrat partinin yeni yüzü" mesajını ekledi.
Williams, paylaşılan videonun yorum kısmında "Omar ile görüşmeliyim. 11 Eylül'de ne kutluyorsunuz böyle?" ifadelerini kullandı. Trump'ın video görüntülerini paylaşmasının ardından komedyen tartışma yaratan videoyu kendi hesabından sildi.
Görüntüler 13 Eylül'de çekilmiş Söz konusu videonun 11 Eylül'den iki gün sonra çekildiği ortaya çıktı.
Omar İlhan'ın pop şarkıcısı Lizzo ile dans ettiği görüntüler ilk olarak "Progressive Change Campaign Committee"nin kurucularından olan Adam Green tarafından sosyal medyada paylaşılmıştı. İlhan Omar da aynı akşam görüntüleri kendi takipçilerine aktarmıştı.
Olayın şokunu üzerinden atmaya çalıştığını belirten Green, "13 Eylül tarihinde çekilen bir videonun 11 Eylül terör saldırılarını karalayıcı eylem kapsamında kullanılabileceğini hiç düşünemedim" ifadelerini kullandı.
Gerçeği yansıtmayan video, sosyal medyada yoğun tepkilere neden oldu. Kongre üyesi Omar, daha önce de yeterince milliyetçi olmamakla suçlanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum