• Reklam
Reklam

Trump Rakip Sosyal Medyalarla Görüşüyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin eski başkanı Donald Trump seçim sürecinde kendisini engelleyen ve hesabını kapatan sosyal medya platformları Facebook, Twitter ve Youtube'a karşı atağa geçti. Trump farklı ama hiti düşük sosyal medya platformları ile görüşüyor.

Reklam
Trump Rakip Sosyal Medyalarla Görüşüyor
25 Mart 2021 - 10:06
  • Reklam
Eski Başkan Trump'ın, kendi sosyal medya ağını oluşturmak için ortaklık yapacağı sosyal medya platformlarıyla görüştüğü öğrenildi. 
Axios'un haberine göre, medya platformu olan FreeSpace'in, Trump ve sosyal medya danışmanı Dan Scavino ile görüştüğünü yazdı.

Platform , web sitesine göre , kullanıcılarından "yaşamlarına değer katacak ve başkalarının kopyalaması için sağlıklı alışkanlıklar modelleyecek " içeriği paylaşmalarını istiyor .

FreeSpace, "FreeSpace Eylemleri, iyi alışkanlıkları olumlu bir şekilde pekiştirmek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için destekçileri tarafından güçlendirilmektedir" diye başladığı mesajında Trump ve danışmanları ile görüştüğünü belirtti.

FreeSpace şimdiye kadar Apple App Store ve Google Play Store'dan yalnızca 20.000 kez indirildi. Uygulama 1 Şubat'ta her iki mağazada da kullanıma sunuldu.

Trump'ın damadı ve eski kıdemli danışmanı Jared Kushner'ın,  bu yılın başlarında Twitter ve Facebook'tan yasaklanmasının ardından onu sosyal medya platformları Parler ve Gab ile görüştüğü aktarılmıştı.

Axios Trump'ın birden fazla sosyal medya ağı ile çalışmak istediğini vurgulayarak, "6 Ocak Capitol isyanının ardından birkaç sosyal medya platformu Trump'ın hesaplarını yasakladı veya kısıtladı. Twitter, "şiddeti daha fazla kışkırtma riskini" öne sürerek Trump'ı kalıcı olarak yasaklandığına dikkat çekmişti.

Trump, sosyal medyada rakiplerine doğrudan sözlü saldırılar düzenlediği, teknolojiyi destekçilerini toparlamak ve kendisini eleştirmenlere karşı savunmak için kullandığı biliniyor.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com